Naga MarketsW czwartek ruszają zapisy na akcje Pepco Group. To największy debiut na GPW w tym rokuJuż jutro (czwartek 6.05) ruszają zapisy inwestorów indywidualnych na akcje firmy Pepco Group. Spółka wahała się między debiutem na giełdzie w Londynie i w Warszawie, jednak ostatecznie wybrała nasz parkiet. Możliwe, że ma to związek z tym, że duża część sklepów Grupy znajduje się w Polsce lub w naszym regionie Europy.

Warto wiedzieć, że spółka zarządza nie tylko popularnymi sklepami Pepco, ale także siecią Dealz oraz mniej znaną w naszym kraju siecią Poundland. W sumie spółka posiada 3246 sklepów i obecna jest w 16 krajach. Miesięcznie obsługuje ponad 50 milionów klientów i zatrudnia ok. 37 tys. pracowników.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sklepów ma być 3 razy więcej

Pepco oferuje w cenach dyskontowych ubrania, artykuły wyposażenia wnętrz, zabawki i produkty sezonowe. Sklepy Dealz skupiają się na ofercie artykułów szybkozbywalnych ogólnego przeznaczenia oraz artykułów pierwszej potrzeby. Oba formaty cieszą się liczną grupą stałych klientów.

W roku obrotowym zakończonym 30 września 2020 r., przychody Pepco Group wzrosły do 3,5 mld euro. Celem spółki jest osiągnięcie wyniku EBITDA przekraczającego 1 miliard euro w ciągu 5-7 lat. W tym celu Pepco ma zamiar rozwijać sieć sklepów. Planowane jest zwiększenie ponad trzykrotne liczby sklepów, posiadanych i zarządzanych przez grupę. W ostatnich lata Grupa Pepco otwierała ponad 300 sklepów netto rocznie.

Zapisy potrwają do 13 maja

Zapisy w transzy inwestorów indywidualnych ruszają już jutro, 6 maja i potrwają do 13 maja, do godz. 17:00. Oferta publiczna obejmie akcje już istniejące o łączniej wartości do 4,7 mld zł (1 mld euro). Spółka zastrzega sobie możliwość zwiększenia oferty do maksymalnej wartości 5,4 mld zł. Pepco Group nie planuje emisji nowych akcji i tym samym nie pozyska dodatkowego finansowania. Cena maksymalna dla inwestorów indywidualnych została ustanowiona na poziomie 46 zł za akcję.

Zapisy będą możliwe przez konsorcjum detaliczne, w skład którego wchodzą domy maklerskie na terenie Polski. Prospekt emisyjny został już opublikowany i dostępny jest na stronie spółki. Po zakończeniu budowy księgi popytu zostanie ogłoszona cena ostateczna. Nastąpi to 14 maja. Spółka liczy na debiut na głównym rynku GPW w dniu 26 maja lub zbliżonym terminie.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowanie funta | cd projekt kurs akcji | kurs btc | wartość dolara | nasdaq notowania |

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here