Naga MarketsDolar australijski statystycznym przegranym w sierpniu

Historia pokazuje, że sierpień nie jest najlepszym miesiącem dla dolara australijskiego. Od 2005 r. wzrastał on bowiem w sierpniu jedynie dwukrotnie w stosunku do dolara. Spadki notował natomiast aż 11-krotnie. Średni spadek w ostatniej dekadzie wynosi 2,19%, co czyni go drugim najgorszym miesiącem i tylko nieznacznie lepszym niż maj.

Dolar australijski boryka się z trudnościami, nawet gdy rośnie wartość dolara kanadyjskiego i obawy związane z chińskim handlem. Z technicznego punktu widzenia, kurs pary walutowej AUDUSD od niemal dwóch miesięcy oscyluje w okolicy technicznego wsparcia, gdzie już kilkukrotnie pojawiała się reakcja popytowa. Mimo to, każda nich okazywała się zbyt słaba, by strefa ta mogła zostać trwale odrzucona.

AUDUSD Weekly

Nadchodzi złoty czas dla złota?

Silny lub słaby dolar może siać spustoszenie na towarach, ale ostatecznie wygrywają fundamenty. Od 2000 roku sierpień był drugim, najlepszym miesiącem dla złota.

Spoglądając stricte technicznie na notowania złota zauważymy, że jego kurs od pewnego czasu oscyluje nieco powyżej technicznego wsparcia znajdującego się w okolicy 1210 USD. Biorąc pod uwagę, że na przestrzeni trwających od połowy kwietnia br. spadków rynek re-testował niemal wszystkie pokonane uprzednio poziomy wsparcia, odrzucenie obecnie testowanej strefy mogłoby otworzyć drogę do wzrostów przynajmniej w okolice poziomu 1240 USD.

GOLD Daily

Ciężki miesiąc przed kablem

Spośród wszystkich dwunastu miesięcy, to właśnie sierpień jest najgorszym okresem na notowaniach kabla. W ciagu ostatnich 11 lat, funt osłabiał się tego miesiąca w stosunku do dolara amerykańskiego aż 9-krotnie. W dniu dzisiejszym poznaliśmy decyzje monetarną Bank of England (BoE), który zgodnie z oczekiwaniami, w trakcie sierpniowego posiedzenia polityki pieniężnej zdecydował się podnieść stopy procentowe o 25 punktów bazowych do poziomu 0,75%, dzięki czemu po raz pierwszy od 2009 roku znalazły się one powyżej poziomu 0,50%.

Mimo, że samej podwyżki spodziewali się niemal wszyscy, to jednak mało kto prognozował, że opowiedzą się za nią wszyscy członkowie MPC (odpowiednik polskiej RPP). Ostatecznie jednak cała dziewiątka sygnalizowała potrzebę takiego ruchu. Dodatkowo w oświadczeniu polityki pieniężnej pojawiło się stwierdzenie, że “kolejne podwyżki będą potrzebne”, co dało funtowi kolejny impuls do wzrostów.

Spoglądając stricte technicznie na notowania kabla zauważymy, że tuż przed decyzją monetarną BoE kurs znalazł się w okolicy technicznego poziomu wsparcia i mierzenie 50% korekty Fibonacciego, gdzie po publikacji pojawiła się reakcja popytowa. Mimo to, kilkadziesiąt minut później wsparcie to zostało pokonane. Okazuje się więc, sierpień może być kolejnym miesiącem deprecjacji funta szterlinga.

Do handlu na parach walutowych z USD polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

GBPUSD H4

Trochę statystyk

Sierpień to również:

  • najgorszy miesiąc dla niemieckiego DAX
  • najgorszy miesiąc dla Nikkei 225
  • najgorszy miesiąc dla NZDUSD (kiwi)

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNeufund i BitBay zaoferują firmom ETO, alternatywę dla ICO
Następny artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 2 sierpnia
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here