Naga Markets

Absolutna większość inwestorów wie, że do ponownego globalnego dodruku pieniądza i do obniżenia stóp procentowych na pewno dojdzie i jest to tylko kwestia czasu. Skoro tak to inwestorzy przygotowują się już do ponownej akumulacji na rynkach akcji. Jak informuje Cezary Głuch, Trader21, w najnowszym nagraniu, ruch wyprzedzający wykonał już sam Warren Buffet. Inwestor akcyjny z gigantycznym doświadczeniem już w tym momencie dokonuje zakupów akcji atrakcyjnych spółek, ponieważ jest to zgodne z polityką Berkshire Hathaway.

  • Dlaczego spora część inwestorów akcyjnych patrzy na to co się dzieje z inflacją?
  • Dlaczego Wyrocznia z Omaha już w tym momencie akumuluje akcje?
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.plWarren Buffet ponownie na zakupach. Czy na Wall Street mamy dołek?

Zdaniem Independent Tradera część inwestorów może stwierdzić, że skoro do dodruku na pewno dojdzie wraz z obniżkami stóp to tylko muszę wyłapać właściwy moment. Być może wielu z nich wykona ruch wyprzedzający i nie będą czekać na realne działania banków centralnych. Jednocześnie część inwestorów patrzy co się dzieje z inflacją.

Jeżeli zaczyna wyhamowywać to jest to sygnał dla banków, że nie musimy podnosić stóp. Inwestorzy patrzą również na bezrobocie zwłaszcza w USA. Im wyższe tym większa szansa na dodruk pieniądza, ponieważ decydenci nie chcą rozruchów na ulicach – oznajmił Trader21.

Ruch wyprzedzający na rynku akcyjnym wykonał sam Warren Buffet. Inwestor akcyjny z gigantycznym doświadczeniem już w tym momencie dokonuje zakupów akcji, ponieważ jest to zgodne z jego polityką. Buffett oczywiście obserwuje działania banków centralnych.

Co więcej Wyrocznia z Omaha ma bezpośredni dostęp do informacji wyprzedzających, więc w tym momencie już rozpoczął akumulację, gdyż wyceny wielu atrakcyjnych spółek obniżyły się do takich poziomów, które są atrakcyjne dla niego – dodał Independent Trader.

Poniżej widać poziomy gotówki Berkshire Hathaway. W ostatnim czasie (kolory zielone 2021 r.) Buffett wyprzedawał znacząco aktywa tj. zwiększał poziomy gotówki.

Poziomy gotówki w Berkshire Hathaway

Jednak w roku 2022 rozpoczął ponowne zakupy na rynkach akcji. Oczywiście może być taniej, ale są to atrakcyjne poziomy cenowe na wielu spółkach i myślę, że jest wielu inwestorów, którzy działają podobnie do niego – podsumował.

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here