Naga MarketsPieniądz przechodzi rewolucję na naszych oczach. Kryptowaluty przecierają szlak na ścieżce do alternatywnych sposobów płatności i decentralizacji bankowej. Dane jasno wskazują, że ich adopcja drastycznie rośnie. Kryptowaluty stały się coraz bardziej płynne wraz z zacieraniem się granic między nimi a finansami głównego nurtu. Potwierdzają to przewidywania CEO Coinbase – Briana Armstronga – który uważa , że liczba użytkowników kryptowalut w ciągu najbliższych pięciu lat przekroczy miliard osób.

Tokenizacja przedsiębiorstw

W wywiadzie dla TechCrunch, Armstrong prognozował, że ekosystem kryptowalutowy i całkowita liczba dostępnych instrumentów znacznie wzrośnie, a to dzięki przedsiębiorstwom, które opracowują własne tokeny. Miałyby one funkcjonować razem z kapitałem jako alternatywny system inwestycyjny. Armstrong wyjaśnił:

“To ma sens, że każda firma, która posiada udziałowców, powinna mieć swój własny żeton. Każdy projekt open source, każda organizacja charytatywna, potencjalnie każdy fundusz lub nowe rodzaje zdecentralizowanych organizacji i aplikacji, wszystkie one będą miały swoje własne tokeny.”

Spółki w regulowanym środowisku będą wydawać swoje żetony wsparte odpowiednimi limitami rynkowymi. Regulacje są w rzeczywistości jednym z kluczowych czynników spełnienia ambitnych prognoz. Armstrong nazwał tę kwestię “wielkim otwartym pytaniem” i dodał, że nie wiadomo jeszcze, czy większość żetonów zostanie uznana za „securities”. Powiedział, że Coinbase “uważa, że znacznym podzbiorem tokenów będą papiery wartościowe”.

Liczba użytkowników kryptowalut wynosi obecnie 40 milionów, lecz bardzo szybko rośnie. Czy to możliwe, że w ciągu zaledwie pięciu lat ich liczba powiększy się 25-krotnie? Zdaniem Armstronga nic nie stoi na przeszkodzie.

Ambitne plany Armstronga

Coinbase, amerykańska spółka z Armstrongiem na czele, jest jedną z największych na świecie giełd kryptowalutowych pod względem wolumenu obrotów. Dopiero niedawno weszła ona na rynek Wielkiej Brytanii, aby wykorzystać rosnącą bazę użytkowników kryptowalut w tym kraju. W ramach nowego biura w ofercie pojawiły się pary kryptowalutowe z funtem brytyjskim.

Wcześniej aktywnie działała w Stanach Zjednoczonych i Europie, do tej pory zgromadziła ponad 13 milionów użytkowników. Stanowi to blisko jedną trzecią globalnych użytkowników kryptowalut.

Armstrong planuje rozszerzenie Coinbase na kolejne kraje. Niedawno ogłosili plany otwarcia nowych biur w Afryce. W dłuższej perspektywie Armstrong wierzy, że Coinbase będzie funkcjonować jak giełda nowojorska, z “prawdopodobnie” milionami żetonów w swoim portfolio.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here