Naga MarketsHaker infekujący sprzętZgodnie z informacjami The Next Web (TNW) w ciągu ostatniego miesiąca grupa hakerów pracująca na zlecenie firm znalazła aż 43 błędy w blockchainie i na platformach kryptowalutowych. Za swoje wysiłki otrzymali zapłatę w wysokości 23 675 dolarów.


Zobacz również: Energia słoneczna znacznie obniża koszty wydobycia Bitcoina

Błędy wykryte nawet na Monero i giełdzie Coinbase

W dziedzinie blockchain e-sportowa platforma Unikrn posiadała najwięcej luk w zabezpieczeniach w liczbie 12 błędów. Po Unikrn znalazła się giełda OmiseGo, która otrzymała sześć raportów o zidentyfikowanych błędach. Na trzecim miejscu znalazł się EOS, z pięcioma raportami zawierającymi wykryte błędy. Kolejne na liście są:

  • Tendermint – 4 błędy;
  • Augur oraz Tezos – po 3 błędy;
  • Monero, ICON i MyEtherWallet – po 2 błędy;
  • Coinbase, Brave Software – po 1 błędzie.

Łączne wynagrodzenie dla grupy hakerów wyniosło 23 675 dolarów, z czego najbardziej hojny okazał się Tendermint płacąc za usługę 8500 USD. Następnie był EOS 5500 USD oraz Unikrn 1375 USD.  TNW twierdzi, że niska kwota wynagrodzenia sugeruje, że błędy nie były krytyczne.

Tymczasem Ledger, producent jednych z najpopularniejszych portfeli sprzętowych na kryptowaluty, atakuje swojego głównego, rynkowego konkurenta – Trezora. Wynika to z faktu, iż urządzenia Trezora są łatwe do podrobienia przez co oszuści masowo kradną kryptowaluty.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here