Naga MarketsChilijska giełda kryptowalutowa Crypto MKT ogłosiła niedawno, że obywatele tego kraju mogą teraz kupować produkty i usługi za kryptowaluty od ponad 5 000 firm. Wszystko dzięki nowej integracji z procesorem płatności. 


Zgodnie z ogłoszeniem, partnerstwo między Crypto MKT i platformą płatności online Flow.cl umożliwiło sprzedawcom dodawanie opcji płatności kryptowalut za pośrednictwem platformy o nazwie CryptoCompra.com.

Ekspansja na Amerykę Południową

Platforma CryptoCompra jest dostępna w Chile, Argentynie, Brazylii i Europie. Pozwala klientom płacić firmom za pomocą bitcoina, stellar lub ethereum. Jednocześnie umożliwia otrzymywanie płatności w pesos, czyli pieniądzu fiducjarnym.

Crypto MKT pełni też funkcję funduszu, który gwarantuje, że na płatności dokonywane w kryptowalutach nie mają wpływu znaczne wahania ich cen.

“Istnieje fundusz gwarancyjny, który pozwala, aby płatności nie były uzależnione od dużych wzrostów lub spadków cen bitcoina, ethereum i stellar. Daje to spokój i bezpieczeństwo klientowi, ponieważ nie napotkają oni niespodzianek w płatnościach.” – czytamy w oświadczeniu firmy.

Dalej dowiadujemy się, że ​​akceptowanie kryptowalut umożliwia firmom przyjmowanie płatności z całego świata i daje im szansę na uznanie ich za “firmę awangardową”, która może cieszyć się szybkimi i bezpiecznymi płatnościami.

Spokój po burzy

Rozwój jest zauważalny, mimo, że Chile jest krajem, w którym giełdy kryptowalut – Orionx, Buda i Crypto MKT – przetrwały to, co uznano już za koniec rynku kryptowalut w tym państwie. Lokalne banki zamknęły im konta, co skłoniło je do naciskania na rząd w celu stworzenia jasnych przepisów prawnych. Poszukiwania rozwiązań doprowadziło ich właścicieli do sądu apelacyjnego, który zgodził się ich wysłuchać. Antymonopolowy sąd w Chile nakazał ponowne otwarcie rachunków przez dwa duże banki. Giełda Orionx wygrała sprawę przeciwko Banco Estado, ponieważ sąd zauważył, że instytucja finansowa podjęła “arbitralne i bezprawne działania” przy zamykaniu rachunku. Podobny sukces odniosła Buda.

[adrotate group=”34}

Prezes banku centralnego w Chile, Mario Marcel, na początku tego roku ujawnił, że rozważa wdrożenie przepisów dotyczących kryptowalut, które zapewniłyby instytucjom finansowym dostęp do informacji niezbędnych do “monitorowania związanego z nimi ryzyka”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here