Naga Marketscomparic broker bossafxRealizując obowiązek wynikający z treści wytycznych dotyczących świadczenia usług maklerskich na rynku OTC instrumentów pochodnych opublikowanych przez Komisję Nadzoru Finansowego, broker BossaFX przedstawił wyniki zyskowności swoich klientów w czwartym kwartale 2020 roku. Z raportu tego wynika, że jedynie w przypadku kontraktów CFD na towary i surowce odnotowano dość mocny spadek zyskowności polskich traderów. Z kolei wynik mocno poprawił się wśród traderów handlujących CFD na obligacje i stopy procentowe

Wyniki z podziałem na instrumenty i dźwignię

Wyniki za czwarty kwartał minionego roku wskazują, iż mocno wzrósł poziom osób realizujących zysk na CFD na obligacje/stopy procentowych z 16,67% raportowanego w Q3 2020 do zaledwie 38,46%. Spory spadek zyskowności odnotowano natomiast wśród klientów handlujących kontraktami CFD na towary (z 54,07% do 47,01%).

Te artykuły również Cię zainteresują
W przypadku traderów z rynku Forex, widać jedynie nieznaczny spadek w ujęciu kwartalnym (44,1% wobec 44,9% w III kw.)

Wyniki klientów w Q4 2020 z podziałem na lewar ustalony na danym instrumencie wskazują natomiast, że największą zyskowność (45,71%) odnotowali traderzy wykorzystujący dźwignię finansową na poziomie 1:10. Nieco mniejszą zyskowność (odpowiednio 42,79% oraz 41,45%) odnotowały osoby wykorzystujące lewar na poziomie 30:1 oraz 20:1.

Standardowy czas procesowania zleceń składanych przez klientów za IV kwartał 2020 r. wynosi 100 milisekund. Zlecenie klienta rozumiane jest jako zawarcie zlecenia oczekującego, zlecenie kupna lub sprzedaży, oraz anulacja lub modyfikacje tych zleceń.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie brokera. Wszystkie informacje dotyczące kwartalnych publikacji brokerów można znaleźć pod tagiem Q4 2019.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here