Naga Markets

To zdecydowanie jedno z najkrótszych zagrań Rafała Zaorskiego, który po nowym roku wrócił do spekulacji na globalnych rynkach finansowych. W przeciwieństwie do 2022 roku, w którym Zaorski rozgrywał głównie rynek kryptowalut, rok 2023 rozpoczął od rynku Forex obstawiając wzrost kursu dolara, a następnie spadek niemieckiego indeksu DAX40. Ten drugi w około 40 minut od zawarcia transakcji przez spekulanta „obdarował” go w poniedziałek zyskiem, bagatela, 365 tys. zł.

Zaorski zaczyna tydzień z mocnym przytupem

Rafał Zaorski podczas konferencji FxCuffs (obecnie InvestCuffs) w 2016 roku

Indeks DAX40 silnie rośnie od początku roku, zyskując 8,5% w dwa tygodnie, co może zachęcać do ryzykownej sprzedaży po dość długotrwałym i silnym impulsie. Tę sytuację próbuje wykorzystać m.in. najpopularniejszy w Polsce spekulant, Rafał Zaorski, który po raz kolejny postanowił rozegrać w poniedziałek scenariusz spadku głównego indeksu w Niemczech.

Influencer finansowy poinformował o godzinie 9:13 za pośrednictwem swojego Twittera, że powtarza rozegranie typu short (pozycja krótka) na indeksie DAX40 „z wyższego poziomu”. Zaorski jako poziom wejścia podał 15150 wskazując na aż 42 mln (zł) zaangażowanych w pozycję.

Zaledwie o godzinie 9:53 spekulant ponownie zatweetował informując o zamknięciu szeregu pozycji krótkich. Do posta dołączył screena, który wykazuje zysk rzędu 365 tys. zł w niecałą godzinę.

W zeszłym tygodniu Rafał Zaorski wykorzystał obserwowane w ostatnim czasie spadki notowań niemieckiego indeksu Dax i zarobił na nich 0,5 miliona zł.

Od połowy stycznia spekulant wskazuje, że „niemiecki indeks może spłynąć krwią”.

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułCzy na GPW doczekamy się hossy? Co dalej z Allegro? Odpowiada Wojciech Białek
Następny artykułEthereum w ogniu! Sieć pozbywa się monet najszybciej w swojej historii
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.