Naga MarketsLogo Open FinanceNiesłabnące zainteresowanie Polaków kredytami hipotecznymi, zmiany organizacyjno-procesowe w spółce, a także duża aktywność w pozyskiwaniu nowych Klientów to czynniki, które miały istotny wpływ na wyniki sprzedażowe Open Finance S.A. i Home Broker S.A. w 3 kwartałach 2018 roku. Całkowita wartość sprzedaży produktów finansowych oraz nieruchomości za ten okres wynosi już ponad 10 mld złotych.

Spółka Open Finance S.A. zamknęła 3 kwartały 2018 roku sprzedażą kredytów na poziomie 8,1 mld zł, co stanowi wzrost o 29% w stosunku do analogicznego okresu w roku 2017. Prawie 6,8 mld zł z tej sumy stanowiły kredyty hipoteczne, których sprzedaż dynamicznie wzrosła, bo aż o 34% rok do roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Warto zauważyć, że spółka zanotowała wzrosty nie tylko w segmencie kredytów mieszkaniowych, ale również gotówkowych, gdzie sprzedaż wyniosła 719 mln zł, co daje poprawę wyniku o 12% w ujęciu rok do roku oraz firmowych ze sprzedażą na poziomie 601 mln zł, co oznacza wzrost o 5% rok do roku.

W tym samym okresie, wartość nieruchomości sprzedanych za pośrednictwem Home Broker S.A. wyniosła 2,1 mld zł, co oznacza spadek o 20% względem analogicznego okresu roku ubiegłego. Natomiast niewielki wzrost nastąpił w obszarze rynku wtórnego, gdzie wartość sprzedanych nieruchomości osiągnęła 980 mln zł, co oznacza poprawę o 2% rok do roku.

 W obszarze sprzedaży produktów inwestycyjnych – wolumen zaoferowanych UFK jednorazowych, obligacji, funduszy, ubezpieczeń oraz produktów regularnego oszczędzania wyniósł 211 mln zł w 3 kwartałach 2018 roku, co jest spadkiem o 21% w porównaniu do analogicznego okresu roku 2017.

 Z satysfakcją stwierdzam, że za nami solidne 3 kwartały – możemy po raz kolejny pochwalić się stabilnymi danymi sprzedażowymi. Rynek nam sprzyja, a my potrafimy wykorzystać tę sytuację i dostosować się do trendów, pozyskując nowych Klientów. Stale rośnie popyt na kredyty hipoteczne, zauważamy też coraz większe zainteresowanie kredytami gotówkowymi. Liczymy, że końcówka 2018 roku będzie dla nas bardzo dobra – mówi Joanna Tomicka-Zawora, Prezes Zarządu Open Finance S.A. i Home Broker S.A.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here