Naga Markets

Bitcoin cc, kryptowaluty, natura, ekologia, środowiskoPomimo panowania niedźwiedzi na rynku kryptowalut w 2022 roku, adopcja cyfrowych aktywów sięgnęła nowe kamienie milowe. Giełda Crypto.com opublikowała raport, z którego wynika, że poziom posiadaczy cyfrowych monet odnotował nowe ATH.

Adopcja kryptowalut stale postępuje

Wszystko wskazuje na to, że tragiczna końcówka poprzedniego roku i spadek większości kursów kryptowalut o ponad połowę nie zraziła ludzi do tego typu aktywów.

Giełda do handlu cyfrowymi aktywami – Crypto.com – w zeszłym tygodniu opublikowała raport o tytule „Crypto Market Sizing” traktujący o stanie posiadanych kryptowalut za 2022. Firma zaznacza, że ​​jej analiza została oparta na połączeniu danych on-chain Bitcoina oraz Ethereum. Do tego dochodzą analizy z przeprowadzonych ankiet oraz własne dane wewnętrzne.

Jak wynika z raportu, liczba właścicieli kryptowalut znalazła się na poziomie 425 milionów w ciągu roku. Samych posiadaczy Bitcoina (BTC) lub jego podzielnej części (Satoshi) w grudniu było 219 milionów. Jeśli chodzi o osoby, które zainwestowały w Ether (ETH), to ich liczba wyniosła 87 milionów.


Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Zespół badawczy ”Research and Insights” napisał w raporcie, że „pomimo przeciwności makroekonomicznych”, a dokładnie wysokiej inflacji, wojny w Ukrainie, zakłóceń w łańcuchu dostaw oraz stale utrzymujących się skutków pandemii Covid-19:

AVA Trade

Adopcja kryptowalut w 2022 roku osiągnęła nowe kamienie milowe, a liczba właścicieli kryptowalut osiągnęła 425 milionów (grudzień 2022).

Całkowita liczba posiadaczy kryptowalut. Źródło: Crypto.com

Co na pewno cieszy, całkowita liczba właścicieli kryptowalut na świecie w 2022 roku zwiększyła się o 39% z 306 milionów do 425 milionów.

Rośnie liczba inwestorów BTC i ETH

W raporcie wyszczególniono również zwiększającą się liczbę właścicieli Bitcoinów (BTC) oraz i Etheru (ETH). Jak napisano w opublikowanym dokumencie:

Liczba posiadaczy Bitcoinów ( BTC ) wzrosła o 20% z 183 milionów w styczniu do 219 milionów w grudniu, co stanowi 52% globalnych właścicieli.

Największy skok liczby inwestorów Bitcoinów w zeszłym roku odnotowano w kwietniu. Miało to miejsce w chwili, gdy Republika Środkowoafrykańska (CAR) stała się drugim krajem, który uznał to aktywo za prawny środek płatniczy, jak napisano w raporcie.

Co więcej, globalny bank inwestycyjny Goldman Sachs, który jako pierwsza tego typu instytucja oferuje pożyczki zabezpieczone BTC, w tym samym miesiącu wykazał „kolejne oznaki zwiększonego zainteresowania kryptowalutami ze strony instytucji z Wall Street”, jak zaznacza zespół badawczy Crypto.com.

Jak ma się sytuacja z drugą największą pod kątem kapitalizacji rynkowej kryptowalutą? W raporcie stwierdzono, że „liczba posiadaczy Ethereum (ETH) urosła o 263% z 24 milionów w styczniu do 87 milionów w grudniu, co stanowi 20% globalnych właścicieli”.

W raporcie wskazano, że „głównym katalizatorem wysokiego tempa wzrostu adopcji Ethereum było The Merge”. Ponadto, analitycy giełdy zwrócili uwagę, że „miesięczne stopy wzrostu Ethereum były wyższe niż w przypadku Bitcoina w trakcie trwania roku, z wyjątkiem kwietnia”.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułZniesienie obostrzeń covidowych w Chinach napędza wzrost cen ropy! WTI podrożała o 14%
Następny artykułWIG20 zyskał ponad 8 proc. w ujęciu miesięcznym. Na giełdach sielanka przed ważnymi wydarzeniami
Redaktor sekcji kryptowalutowej Comparic.pl. Swoją przygodę z rynkiem cyfrowych aktywów i technologii blockchain zaczynał jako redaktor w Bitcoin.pl, największym polskim portalu o kryptowalutach. Absolwent Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.