Naga MarketsEkonomiści z banku inwestycyjnego Goldman Sachs uważają, że wojna handlowa między Stanami Zjednoczonymi a Chinami przeminie w 2020 roku. Za główny powód uważa się szczyt taryf importowych, które zostały już nałożone. Kurs dolara (USDCHF) we wtorkowy poranek znajduje się pod poziomem 0,99.

W tym miesiącu, doradca ekonomiczny Białego Domu oświadczył, że jeśli dojdzie do zawarcia umowy handlowej pomiędzy USA a Chinami w fazie pierwszej, to dojdzie również do zmian w obowiązujących umowach taryfowych i koncesjach. Miałyby one zostać obniżone.

Jednak w przypadku braku porozumienia, Donald Trump jest gotowy na podnoszenie taryf celnych, o czym wspominał podczas wystąpienia przed Economic Club of New York.
– Jeśli nie dojdziemy do porozumienia, znacznie podniesiemy te taryfy. Zostaną one podniesione bardzo znacząco. I tak samo będzie w przypadku innych krajów, które również źle nas traktują – mówił Trump.

Czas na dłuższy rozejm?

Analitycy Goldman Sachs pod przewodnictwem Jana Hatziusa w nocie datowanej na 18 listopada napisali, że niedawny postęp w kierunku częściowej umowy handlowej i oczekiwania przedłużającego się rozejmu oznaczają, że opór zniknie, co przyniesie również korzyści gospodarce światowej.

Wojna handlowa między dwiema największymi gospodarkami kosztuje je obecnie około 0,5 pkt. procentowego wzrostu gospodarczego, wynika z szacunków Goldman Sachs. Wzrost PKB w Chinach zwolnił w III kw. br. do 6%, a w przyszłym roku przewiduje się, że będzie plasował się pod tym poziomem.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Kurs dolara do franka pozostaje w konsolidacji

Notowania dolara w relacji do franka w ubiegłym tygodniu wyznaczyły wsparcie w okolicach 0,9870 po czym nastąpiło odbicie od tego poziomu do oporu przy 0,9910. W obecnym tygodniu, kurs pozostaje w zakresie wyznaczanym przez te dwa poziomy i wydaje się zmierzać ponownie do jego górnego ograniczenia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here