Naga MarketsRosyjskie budynki nocąZdaniem Andreia Kostina, głównodowodzącego drugiego największego banku w Rosji, kopanie kryptowalut jest ma wiele wspólnego z fałszerstwem i nieuczciwymi praktykami rynkowymi. Opinię dyrektora jako pierwsza publikowała rosyjska agencja prasowa TASS.


Kopanie kryptowalut = drukowanie pieniędzy?

Podczas spotkania ze studentami, którzy brali udział w konkursie edukacyjnym organizowanym przez przedsiębiorstwo technologiczne Yandex, Kostin mówił: „Nie jestem wielkim fanem krypto-rubla. Dla mnie jest to rodzaj fałszerstwa. Osoba, która wydobywa [waluty kryptograficzne] jest podobna do osoby, która drukuje pieniądze. Podczas początkowej euforii wszyscy myśleli, że już od jutra za wszystko będzie można zapłacić tokenami, ale do tej pory tak się nie stało”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kostin uważa, że nie ma odpowiedniego sposobu regulacji rynku kryptograficznego w taki sam sposób, w jaki regulowane są tradycyjne instrumenty finansowe. Jeśli Bitcoin i jego pochodne staną się dominujące na rynkach finansowych, może to być niebezpieczne dla stabilności całego systemu.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Jednak prezes zarządu VTB, Olga Dergunova, nie podziela stanowiska Kostina. W czerwcu 2018 roku stwierdziła, że VTB jest potencjalnie gotowy do pracy nad aktywami cyfrowymi. Ponadto Dergunova podawała, że w przyszłości mogą być one traktowane na równi z tradycyjnymi środkami płatniczymi.

Jak donosi TASS, popyt na waluty kryptograficzne w Rosji jest rzekomo bardzo wysoki, ale banki nie są w stanie go zaspokoić z powodu braku jasno określonych przepisów. Podczas zamkniętego spotkania we wrześniu 2018 roku kilka rosyjskich banków, w tym Sberbank, Alfa-Bank i VTB, zgłosiło zainteresowanie Bitcoinem oraz altcoinami.

Rosyjskie przepisy dotyczące rynku kryptowalut i technologii blockchain, które przeszły pierwszy etap czytania sejmowego w marcu 2018 roku, zostały od tego czasu odesłane z powrotem do dalszych poprawek. Pod koniec stycznia przewodniczący wyższej izby parlamentu wezwał ustawodawców do przyspieszenia prac nad aktami o gospodarce cyfrowej.

Zobacz również – Rosja: Miliard dolarów z podatków od wydobycia kryptowalut?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here