Naga MarketsVRG z wynikami zgodnymi z oczekiwaniami. BM mBank oczekuje wzrostu do 3,14 złVRG odnotowało 18,87 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w IV kw. 2020 r. wobec 44,35 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 232 mln zł w IV kw. 2020 r. wobec 332,46 mln zł rok wcześniej. W całym 2020 r. spółka miała 48,17 mln zł skonsolidowanej straty netto w porównaniu z 63,99 mln zł zysku rok wcześniej.

W kierunku kilkuletniej linii trendu

Do wyników odnieśli się analitycy BM mBanku:

Te artykuły również Cię zainteresują
“Wyniki spółki VRG są zgodne z wcześniej publikowanymi szacunkami. Zgodnie z naszymi oczekiwaniami spółka kontynuowała optymalizację kapitału obrotowego oraz utrzymała wskaźnik DN/ EBITDA poniżej wartości ustalonej z bankami. Prezes spółki w liście do akcjonariuszy wskazuje, że celem zarządu będzie istotna poprawa wyników w 2021 roku (zgodnie z naszymi oczekiwaniami). Zarząd VRG pracuje nad strategią dla spółki na kolejne lata. Przy okazji prezentacji wynikowej, zarząd spółki powinien poinformować bardziej szczegółowo o planach na 2021 rok. Oczekujemy neutralnej reakcji kursu na wyniki spółki (zgodne z oczekiwaniami). W średnim terminie nadal widzimy potencjał do wzrostu kursu, na co wpływ może mieć dyskontowanie przez inwestorów poprawy wyników r/r w kolejnych kwartałach” – podano w uzasadnieniu i podtrzymano wycenę na poziomie 3,14 zł, rekomendując kupno akcji.

Na wykresie widać, że przełamanie poziomu 3 zł powinno oznaczać atak na kilkuletnią linię trendu spadkowego. Mniej więcej tyle też prognozują w rekomendacji analitycy BM mBanku. W przypadku dalszych wzrostów, kolejne cele mamy przy serii wcześniejszych dołków, a więc w rejonie 3,70 zł.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here