Naga MarketsVRG z podtrzymaną wyceną przy 3,14 zł. BM mBanku pozytywnie ocenia perspektywy dla spółki Biuro Maklerskie mBanku podtrzymało rekomendację „kupuj” dla akcji VRG oraz cenę docelową na poziomie 3,14 zł. Od końca marca kurs spółki rośnie przy zdecydowanie podwyższonych obrotach. Wydaje się więc, że dotarcie do okolic 3 zł jest już tylko kwestią czasu.

3 zł kwestią czasu

„Kurs VRG zachowywał się znacznie gorzej niż kursy CCC i LPP w okresie od grudnia do marca. Spółka zaraportowała szacunkowe wyniki za 4Q’20, które były zgodne z naszymi oczekiwaniami. Pełne wyniki za 4Q’20 zostaną opublikowane 16 kwietnia 2021. Oczekujemy, że spółka zaraportuje dalsze postępy w poprawie cyklu konwersji gotówki na koniec 2020 roku. Na początku kwietnia spółka zaraportowała sprzedaż za marzec (+40,3% r/r), gdzie za gros wzrostu sprzedaży odpowiadał segment jubilerski (nominalny wynik 30% powyżej sprzedaży z marca 2019 r.). Jednocześnie spółka odbudowała częściowo marżę brutto na sprzedaży w stosunku do analogicznego okresu 2019 roku. Nadal relatywnie niską dynamikę sprzedaży r/r odnotowuje segment odzieżowy” – podano w uzasadnieniu.

Te artykuły również Cię zainteresują
„Naszym zdaniem potencjalne luzowanie obostrzeń dotyczących imprez okolicznościowych w kolejnych miesiącach mogą pozytywnie wpłynąć na dynamikę sprzedaży tego segmentu. Oczekujemy, że odpowiednie przygotowanie spółki do nowych realiów prowadzenia biznesu oraz efekt niskiej bazy będą pozytywnie wpływały na dynamikę wyników r/r w kolejnych miesiącach” – dodano w raporcie.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotego | wykres dax | blik | us500 | notowanie euro |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here