Naga MarketsVRG z dobrymi wynikami za czerwiec - zapiski giełdowego spekulantaCały czas panuje dobra koniunktura w branży odzieżowej, po wygaszeniu pandemii i otwarciu galerii handlowych. Potwierdzają to najnowsze dane Grupy VRG. Spółka pokazała szacunkowe dane za czerwiec. W tym miesiącu skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły ok. 104,9 mln zł i były wyższe o ok. 26,1% w skali roku. W okresie styczeń – czerwiec, wartość przychodów wyniosła ok. 415,9 mln zł i była wyższa o ok. 11,7% r/r. W ujęciu procentowym wzrosty były jeszcze wyższe w maju. Cały czas spółka notuje wyższe odbicie w segmencie jubilerskim (niemal 32% wzrost przychodów w czerwcu). Skonsolidowana marża ze sprzedaży osiągnięta w czerwcu br. przez grupę wyniosła ok. 56,2%% i była wyższa o ok. 5,8 pkt proc. w skali roku.

Już wcześniej przewodniczący rady nadzorczej VRG Jerzy Mazgaj przyznał, że odczuwany jest efekt tzw. odroczonego popytu konsumpcyjnego. “Ostatnie tygodnie, od momentu otwarcia sklepów, pokazują zupełnie dobre wyniki handlu. Nie chcę mówić o szczegółach, ale tzw. efekt odłożonego popytu konsumpcyjnego jest przez nas zauważany” – powiedział Mazgaj.Popyt zatrzymany pod oporem

Na wykresie panuje łagodna korekta, na tle dużej dynamiki wcześniejszych wzrostów. Najwyższa wydana rekomendacja wycenia akcje na 4,20 zł. Wydaje się, że po okresie korekty, popyt powalczy o poziomu powyżej 4 zł.

vrg


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje amrest | kghm kurs | akcje allegro | pln kurs | lotos akcję | zlotowka kurs | alior akcje |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here