Naga MarketsVRG specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji biżuterii oraz kolekcji mody dla kobiet i mężczyzn.

vrg
źródło xStation 5

VRG to spółka znana dotąd pod nazwą Vistula. Zmiana nazwy nastąpiła po połączeniu z firmą Bytom. Zarząd nie chciał aby nazwa jednej z marek była nazwą całej Grupy Kapitałowej. Fuzja była medialnym wydarzeniem, a zapowiedzi spółki są bardzo ambitne, gdyż Grupa ma być trzecią siłą w kraju po LPP i CCC, ma także przekroczyć 1 mld zł przychodów. Wyniki prezentowane w ostatnich raportach wyglądają nieźle. Grudzień przyniósł całej grupie 147 mln zł przychodów czyli, aż o 34% więcej niż rok temu. Z szacunkowych danych za cały zeszły rok wynika, że przychody miały sięgnąć 804,7 mln zł co oznaczałoby wzrost o 17%. Okres po połączeniu jest zbyt krótki aby oceniać jej efekty, aczkolwiek wyniki są pozytywne, ze strony Zarządu nie płyną także żadne negatywne sformułowania.

Te artykuły również Cię zainteresują
Firma szacuje, że całość synergii wynikającej z połączenia ma być widoczna dopiero w wynikach za 2020 rok, choć pierwsze efekty ujrzymy już w drugim kwartale bieżącego roku. W pierwszym kwartale mają się także pojawić doniesienia o akwizycjach, których spółka chce dokonać w Czechach i Słowacji, zwiększając swoje zaangażowanie w segmencie jubilerskim. Plany na ten rok zakładają również wzrost przychodów w tempie dwucyfrowym oraz wzrost powierzchni handlowej o około 8%. Nakłady inwestycyjne mają sięgnąć 25 mln zł, a zysk netto ma przekroczyć poziom 78 mln zł. Generalnie więc, obraz spółki po połączeniu wygląda obiecująco. Efekty fuzji będą widoczne później i mogą one zbiec się w czasie z prognozowanym odbiciem indeksu sWIG80. Indeks ten traci na wartości od kwietnia 2017 roku, a całość spadków ma zasięg bessy z 2011 roku. Rynek może więc powoli szukać szansy w tym segmencie, a jeżeli dojdzie do trwałego odbicia, wydaje się, że spółka może należeć do czołówki indeksu. Wykres VRG pokazuje, że cały ubiegły rok minął pod znakiem spadków, które dotarły do linię trendu i na wsparcie oparte o wcześniejsze szczyty. Sporadycznie pojawiają się sesje z wyższymi obrotami, co powoli może sugerować, że odbicie jest już niedaleko. Mocne wybicie ponad 4,10 zł może dać sygnał kupna.

Czytaj także: Forte [FTE], Kredyt Inkaso [KRI] – Gorące spółki dnia 30.01.2019

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here