Naga MarketsVRG S.A. [VRG], Lotos [LTS] – Gorące spółki dniaOdzieżowa spółka VRG pokazała w miniony piątek dane sprzedażowe za maj. W tym miesiącu spółka odnotowała wysoką dynamikę poprawy rok do roku, gdyż jej przychody wzrosły aż o 64% do poziomu 102,6 mln zł. W okresie styczeń – maj 2021 r. wartość przychodów wyniosła ok. 310,1 mln zł i była wyższa o ok. 7,2% r/r. Przychody ze sprzedaży detalicznej rosły w segmencie odzieżowym – około 57,6 mln zł i były wyższe o ok. 45% r/r. Z kolei przychody ze sprzedaży detalicznej zrealizowane w segmencie jubilerskim (marka W.Kruk) – wyniosły około 45 mln zł i były wyższe o ok. 96,5% r/r.

Aż o niemal 8 pkt procentowych wzrosła marża spółki w maju. Łączna powierzchnia sprzedaży detalicznej grupy na koniec maja 2021 roku wyniosła 52,2 tys. m2 i była niższa o 2,1% od powierzchni sprzedaży detalicznej w maju 2020 r. Warto dodać, że jest to kolejny miesiąc, kiedy VRG odnotowuje poprawę wyników.

Te artykuły również Cię zainteresują
Niebawem przy 4 zł

W kwietniu przychody spółki rosły o ponad 20%. Wykres tygodniowy pokazuje brak reakcji podaży przy oporze jakim są dołki z poprzednich lat. Wydaje się zatem, że kurs będzie rósł przynajmniej do 4 zł, a kolejny istotny opór mamy przy 4,36 zł.

vrg


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Otwarta droga na wyższe poziomy

W miniony piątek światło dzienne ujrzała najnowsza rekomendacja dla Lotosu. Analitycy DM BOŚ, podnieśli cenę docelową spółki do 78 zł z 70 zł wcześniej, podtrzymując rekomendację na poziomie “kupuj”. “Podtrzymujemy pozytywne nastawienie do Lotosu. Uważamy, że po stronie akcjonariuszy mniejszościowych są mocne argumenty, które powinny być brane pod uwagę przez PKN Orlen, by przejęcie Lotosu doszło do skutku. Niezależnie od tego, czy przejęcie spotka się z aprobatą akcjonariuszy czy zostanie zatrzymane, jest ono okazją dla akcjonariuszy mniejszościowych Lotosu” – podano w raporcie.

lotos

Analitycy DM BOŚ uważają, że walory spółki są obecnie znacznie tańsze niż PKN Orlen czy PGNiG i jest uzasadnione, by akcjonariusze mniejszościowi Lotosu otrzymali korzystniejszy parytet wymiany w porównaniu do bieżących kursów akcji. Spoglądając na wykres w ujęciu tygodniowym, wydaje się, że spółka ma otwartą drogę na północ. Najbliższy opór znajduje się dopiero w rejonie 57 zł.

Autor poleca również:

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here