Naga MarketsVRG S.A. [VRG], Inno-Gene [IGN] – Gorące spółki dniaOdzieżowa spółka VRG (dawniej Vistula) pokazała w miniony piątek szacunkowe wyniki za listopad. W tym miesiącu przychody spadły o 52% do poziomu 47,4 mln zł. Jednak sumując wyniki od początku roku, mamy około 722,3 mln zł czyli tylko o 20,7% mniej rok do roku. Zazwyczaj okres świąteczny jest udany dla handlu i dobry grudzień przy otwartych galeriach handlowych, może poprawić wynik całoroczny. Roczny spadek przychodów o mniej niż 20% w kontekście pandemii, nie byłby fatalnym rezultatem. Jak zwykle, spółka lepsze wyniki osiąga w segmencie jubilerskim poprzez markę W. Kruk.

    • VRG notuje 20% spadek przychodów od początku roku
    • Udany grudzień może poprawić wynik
    • Inno-Gene z silnym spadkiem notowań

W listopadzie spadek przychodów sięga 40%, jednak po 11 miesiącach to zaledwie 8,4%. Wyroby jubilerskie są w czołówce prezentów gwiazdkowych, więc udany grudzień zapewne poprawi wynik roczny. Na wykresie nie pojawia się negatywna reakcja na takie wyniki i wydaje się, że rynek liczy na udany koniec roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
W kanale spadkowym

Po kilku dniach spadków, kurs zawraca i możliwy jest ponowny atak na górną krawędź kanału spadkowego. Ewentualne wybicie powinno otworzyć drogę do okolic 3 zł. Wydane w drugiej połowie roku rekomendacje oscylują między 3,10 zł a 3,14 zł.

vrg

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Inno-Gene z kolejną umową

Kolejną słabą sesję zanotowała biotechnologiczna spółka Inno-Gene czyli jeden z beneficjentów pandemicznej hossy. W piątek firma poinformowała, że jej spółka zależna Centrum Badań DNA zawarła kolejną umowę na dystrybucję testów na COVID-19, tym razem na rynku bałkańskim. Wcześniej, pod koniec listopada, ta sama spółka zależna podpisała także umowę na dystrybucję swoich testów we Francji. Z kolei na początku minionego miesiąca zawarta została podobna umowa na rynku Wielkiej Brytanii i Irlandii.

innogene

W każdej z tego typu umów wspomniano o wysokim zapotrzebowaniu na testy w tych krajach. Spoglądając jednak na wykres, można odnieść wrażenie, że fakt dystrybucji testów został już wyceniony (ponad 1000% wzrostu notowań) oraz, że pojawienie się szczepionek, wywołało falę wyprzedaży podobnych spółek. Wydaje się więc, że można oczekiwać raczej krótkotrwałych podbić kursu, a pierwsza taka szansa może pojawić się przy wsparciu w rejonie 24 zł.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here