Naga MarketsVRG S.A. [VRG], Echo Investment [ECH] – Gorące spółki dniaPodczas środowej sesji na rynek napłynęła najnowsza rekomendacja dla spółki odzieżowej VRG. Analitycy BM mBanku, w raporcie z 23 września, podnieśli rekomendację do poziomu “kupuj” z “akumuluj”, podnosząc cenę docelową do 3,14 zł z 2,43 zł wcześniej. Jak zauważyli analitycy, spółka zakończyła wymagający okres pod względem płynności biznesu z silną pozycją bilansową. Na koniec I półrocza poprawiła wskaźnik dług netto/EBITDA o 0,2x r/r do 1,3x.

  • VRG z rekomendacją kupna i wyceną na poziomie 3,14 zł
  • Kurs wzrasta w trudnym otoczeniu
  • Echo Investment pokazał wyniki za II kwartał

Zdaniem autorów raportu, sytuacja w okresie pandemii była nieco lepsza od fatalnych prognoz. Odczyty sprzedaży z miesięcy marzec-maj wskazywały na znacznie bardziej pesymistyczny scenariusz odbudowy wyników niż zaraportowane wartości. W każdym kolejnym miesiącu po zakończeniu lockdownu VRG stopniowo odbudowywało sprzedaż, w czym pomagał dynamiczny wzrost obrotów w kanale online.

VRG z mocną rekomendacją

Już w miesiącach wakacyjnych sprzedaż była zbliżona do poprzedniego roku. Dodając do tego dyscyplinę kosztów, spółka powinna znacząco ograniczyć spadek wyników w całym roku. Na wykresie kurs przełamuje linie trendu i powoli wzrasta. Wydaje się, że obecnie mamy otwartą drogę przynajmniej do okolic 2,85 zł.

vrg


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Echo z niższymi wynikami

Wyniki za okres drugiego kwartału pokazał wczoraj Echo Investment. Spółka w najgorszym okresie pandemii odnotowała 10,46 mln zł skonsolidowanego zysku netto, wobec 36,07 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 45,18 mln zł wobec 52,73 mln zł zysku rok wcześniej.

Sumując wyniki za całe pierwsze półrocze mamy około 51,09 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 67,9 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 404,35 mln zł w porównaniu z 130,8 mln zł rok wcześniej. Grupa utrzymuje wysoki stan gotówki – na koniec pierwszego półrocza było to ponad 340 mln zł. Wartość aktywów wynosi ponad 5 mld zł, czyli 17% więcej niż rok wcześniej.

echo

O 80% wzrosła wartość nieruchomości inwestycyjnych, natomiast o 12% – wartość projektów komercyjnych i mieszkaniowych w budowie i w przygotowaniu. Spółka zdaniem prezesa jest więc w świetnej formie, a jej zdywersyfikowana strategia w obliczu pandemii, jest jej głównym atutem. Wyniki zostały nieźle przyjęte na rynku, sesja otworzyła się luką wzrostową. Szerszy kontekst wskazuje jednak na kilkumiesięczny trend boczny.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here