Naga MarketsVoxel przedstawił wyniki finansowe za I kw. 2021 r., zysk netto wzrósł o 380% rdrAkcje Voxel drożeją w poniedziałek o 0,22% do 46,6 zł po tym jak spółka opublikowała raport finansowy za I kw. 2021 r., który wykazał wzrost przychodów ze sprzedaży o 121% w ujęciu rocznym. Zasadnicza część zwyżki miała jednak miejsce przed jego publikacją, gdy spekulanci spodziewający się dobrego rezultatu podbili notowania spółki w górę o 4,49%.

Voxel: zysk netto wzrósł o 380%

Voxel wchodzący w skład sWIG80 zaprezentował po głównej w sesji w poniedziałek wyniki finansowe, które wykazały wzrost przychodów ze sprzedaży w I kw. 2021 r. o 121% względem analogicznego okresu rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ujęciu nominalnym, przychody ze sprzedaży w I kw. 2021 r. wyniosły 111,7 mln zł wobec 50,4 mln zł rok wcześniej. Znacznie wzrósł także zysk netto, o 380% do 16,99 mln zł wobec 3,54 mln zł w ubiegłym roku.

Wskaźnik EBITDA (liczony jako zysk z działalności operacyjnej powiększony o amortyzację) dla I kwartału 2021roku wyniósł 31,4 milionów złotych i był wyższy niż EBITDA wygenerowana w ubiegłym roku o 14,1 milionów złotych, tj.81%. Po skorygowaniu wskaźniku za rok poprzednio efekt zdarzeń jednorazowych,wzrost EBITDA wyniósł 21,2 milionów złotych, tj. ponad 2krotnie. Marża EBITDA wyniosła 28% i była wyższa od marży EBTDA skorygowanej za 1Q20 o 8 pp. – stwierdzili przedstawiciele spółki w sprawozdaniu finansowym.

Warto przyjrzeć się także temu, jakie przychody zapewniły poszczególne segmenty działalności spółki. Diagnostyka, w skład której wchodzą “usługi medyczne i sprzedaż radiofarmaceutyków” zapewniła przychody na poziomie 42,53 mln zł.

Liczba badań techniki obrazowej, która jest jednym z podstawowych segmentów działalności Voxel, wróciła już do poziomów sprzed pandemii. Na zaprezentowanym przez spółkę wykresie widać, że załamanie wywołane pandemią zostało już odbudowane:

Voxel przedstawił wyniki finansowe za I kw. 2021 r., zysk netto wzrósł o 380% rdr
Źródło: Sprawozdanie zarządu Voxel S.A.

Dział “Terapia – szpitalnictwo” wykazał przychody wynoszące 44,02 mln zł w I kw. tego roku.  Jednak wiodącym segmentem okazał się “IT & infrastruktura”, czyli “produkty informatyczne i wyposażenie pracowni”, w którym przychody wyniosły w I kw. 2021 r. 48,16 mln zł.

Zobacz również: Elon Musk konsultował się górnikami BTC w sprawie OZE

invest

– Rok 2021 to w dalszym ciągu kontynuacja realizacji długoterminowej strategii GK Voxel tj. świadczenia usług medycznych w obszarze specjalistycznej diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej dla jak największej grupy pacjentów Voxel, Scanix i Rezonans Powiśle oraz dostarczania wysokiej jakości kompleksowych usług dla sektora medycznego (Alteris), z wykorzystaniem licznych synergii występujących między tymi spółkami oraz z rozwijaniem usług terapeutycznych i diagnostyki laboratoryjnej dostarczanych przez Exira i VITOMED. – czytamy w sprawozdaniu załączonym do raportu przez spółkę.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin wykres | lotos giełda | funt brytyjski | forex brokerzy | comparic pl |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here