Naga Markets

Analitycy Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska (BOŚ) podtrzymali swoje krótkoterminowe relatywne zalecenie Przeważaj i długoterminowe fundamentalne Kupuj dla Grupy Voxel należącej do liderów rynku diagnostyki obrazowej w Polsce i oferującej kompleksowy zakres usług i produktów związanych z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć technologicznych w medycynie.

Voxel z “konserwatywną” projekcją “kupuj”

W raporcie datowanym na 23 sierpnia 2021 roku, analityk Sylwia Jaśkiewicz z Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska wskazała, że wyniki finansowe Grupy Voxel za drugi kwartał 2021 są bardzo dobre. Wynika to przede wszystkim z wykonywania testów w kierunku SARS-CoV-2 (duży wolumen w kwietniu), ale także z poprawy wolumenu usług diagnostycznych.– Skonsolidowane przychody Grupy były bliskie 108 mln zł, +105% r/r, podczas gdy my oczekiwaliśmy 106 mln zł w I kw. br., zakładając 100% wzrostu r/r. EBIT i ZN Grupy odpowiednio wyniosły 28 mln zł i 20 mln zł, wobec naszych prognoz na poziomie 26 mln zł i 19 mln zł, w II kw. 2021 r. Marża brutto na sprzedaży wzrosła we wszystkich spółkach Grupy. Na poziomie kosztów finansowych Grupa pokazała 0,9 mln zł odpisu aktywów (CardioCube). Po skorygowaniu wyników Grupy o to zdarzenie ZN wyniósł 22 mln zł w II kw. 2021 r., będąc znacząco większym r/r. – podali analitycy DM BOŚ w raporcie.

W związku z powyższym postanowili oni podtrzymać swoje prognozy dla Grupy, choć otwarcie przyznają, iż w ich ocenie są one na “konserwatywnym poziomie”.

– Grupa zamierza dokonać kilku akwizycji obejmujących podmioty zajmujące się diagnostyką obrazową w 2021 r. i 2022 r., czego nie uwzględniamy w naszym modelu finansowym – wskazali analitycy DM BOŚ dodając, iż w kontekście planów dotyczących zwiększenia nakładów na finansowanie ochrony zdrowia, Spółka przewiduje wzrost liczby wykonanych badań i procedur, a także zamówień realizowanych przez Alteris. 

Zdaniem analityków, cena akcji spółki wzrośnie w horyzoncie 12-miesięcznym do 63,1 zł.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: rekomendacje giełdowe 2020 | take profit | mercator akcje | giełda ccc | Aktualny Kurs Dolara Nowozelandzkiego | newconnect akcje | mercator gpw | aktualny kurs forinta |

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułPre-Market: Dalsza sesja zapowiada się konsolidacyjnie – wtorkowa sesja
Następny artykułKról dolar napędzany przez Fed. Tapering w USA jeszcze w tym roku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here