Naga MarketsVoxel liderem wzrostów na sWIG80 we wtorek. Wysoka rekomendacja East Value ResearchAkcje Voxel drożeją we wtorek o ponad 3%, kontynuując zwyżkę, która rozpoczęła się wraz z nadejściem nowego roku. Częściowo, za wtorkowy wzrost powiada wydana w poniedziałek rekomendacja East Value Research, która przewiduje zwiększenie się rynkowej wyceny waloru do nawet 59,30 zł.

  • Voxel jest właścicielem sieci zakładów medycznej diagnostyki obrazowej
  • Spółka świadczy m.in. usługi rezonansu magnetycznego oraz tomografii, a także przez spółki zależne oferuje systemy informatyczne dla szpitali
  • W trakcie pandemii, wykonywane są także testy na koronawirusa przez spółkę zależną Vito-Med

Voxel w górę o 7% w dwóch ostatnich sesjach

Kurs akcji Voxel podrożał o niemal 7% od zamknięcia w piątek, z czego wtorkowa sesja przynosi zwyżkę o 3,16% do 45,70 zł. Warto zaznaczyć, że jeszcze na początku miesiąca notowania spółki były na poziomie 40,90 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
Za wzrost ceny waloru we wtorkowym handlu odpowiada między innymi rekomendacja zaprezentowana 25 stycznia przez East Value Research, sporządzana przez Adriana Kowalika, jako część raportu o polskim sektorze zdrowia. Według analityka, kurs akcji Voxel ma wzrosnąć aż do 59,30 zł.

https://www.tradingview.com/x/tP1CP8ma/

To nie jedyna rekomendacja ze strony domów maklerskich. Na początku grudnia, swoje prognozy przedstawiła także Sylwia Jaśkiewicz z DM BOŚ. Jej zdaniem, Voxel również czekają wzrosty, a cena docelowa w horyzoncie 12 miesięcy wynosi 54,70 zł.

Spółka wykorzystuje bowiem w umiejętny sposób sytuację związaną z pandemią. Co prawda, w niekorzystny sposób wpływa ona na podstawową działalność, czyli prowadzenie gabinetów diagnostyki medycznej, to dobrze radą sobie spółki zależne. Vito-Med wykonuje testy na obecność koronawirusa, a Alteris oferuje rozwiązania związane z walką z pandemią. A to przełożyło się na znakomite wyniki finansowe w II i III kw. 2020 r.

Wspomnieć należy szczególnie o przychodach ze sprzedaży w III kw. wynoszących ponad 86 mln zł, które okazały się być najwyższymi w historii spółki i aż o 78% wyższymi niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Zobacz również: CD Projekt z rekomendacją “kupuj” i z celem na 308 zł. Akcje CDR rosną 2. dzień z rzędu

Stopniowo zakończenie pandemii w perspektywie kolejnych miesięcy może zwiększyć zapotrzebowanie na diagnostykę obrazową, z uwagi na odkładanie badań przez placówki medyczne oraz nagromadzenie się nieleczonych urazów.

Analitycy BOŚ szacują, że zysk netto Voxela za 2020 rok wyniósł 39 mln zł, co przekłada się na wzrost o 69% w ujęciu rocznym.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje giełdowe | cena dolara online | jsw gpw | pgnig akcje | kurs s&p 500 |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here