Naga Markets

Votum w górę o ponad 8%. DM BOŚ wycenił spółkę na 75,9 złPodczas dzisiejszych notowań Votum rośnie o ponad 8%, dzięki czemu wycena spółki przekracza 43,55 zł, osiągając swoje roczne maksima. Warto dodać, że pod koniec lipca DM BOŚ wycenił podmiot na 75,9 zł, więc potencjał do wzrostów dalej jest znaczący.

Votum w górę o ponad 8%

W trakcie poniedziałkowych notowań Votum notuje wyraźny wzrost swojej giełdowej wyceny. Spółka zyskuje obecnie aż 3,25 zł, co oznacza wzrost o 8,06% względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 40,30 zł. Aktualnie Votum wyceniany jest przez inwestorów na równo 43,55 zł.Warto przypomnieć, że jeszcze w pierwszej połowie maja 2022 wycena spółki wynosiła ok. 18 zł za walor, jednak wkrótce zapoczątkowany został rajd na północ. Do początku lipce wycena Votum wzrosła w okolice 38/39 zł za walor, po czym zanotowała korektę do ok. 36 zł końcem miesiąca.

Votum w górę o ponad 8%. DM BOŚ wycenił spółkę na 75,9 zł
Notowania Votum w latach 2021-2022. Źródło: Stooq.pl

Ostatnie dni to jednak powrót do wzrostów, dzięki którym spółka wyceniana jest obecnie na ponad 43,50 zł, co oznacza osiągniecie rocznych maksimów.

DM BOŚ podnosi wycenę do 75 zł

Mocna poprawa wyników i giełdowy wystrzał nie pozostały bez uwagi analityków. Dom Maklerski BOŚ w swojej rekomendacji z 27 lipca (na zlecenie GPW) podniósł wycenę Votum do 75,9 zł w perspektywie 12 miesięcy, przy rekomendacji fundamentalnej „Kupuj”.

– Oczekujemy, że przychody w II kwartale pokażą dalszą istotną poprawę r/r pod wpływem lawinowo rosnącej liczby orzeczeń sądowych, które pozwalają Spółce na rozpoznanie przychodów success-fee w segmencie dochodzenia klauzul abuzywnych (Spółka już poinformowała o prognozowanych na II kwartał br. przychodach i wyniku segmentu z tego tytułu na poziomie odpowiednio 43,7 mln zł i 27,5 mln zł). – wskazują analitycy DM BOŚ.

– Dodatkowo zakładamy nieco lepszą r/r sprzedaż w segmencie dochodzenia roszczeń od szkód majątkowych i osobowych. Prognozujemy również poprawę przychodów w segmencie rehabilitacyjnym. W ujęciu r/r dynamika skonsolidowanych przychodów Grupy Votum powinna być dwucyfrowa. – dodają także.

Zobacz również:

XTB

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: theppro co to jest | biomed giełda | dow j | pko akcje kupno | cyfrowy polsat akcje wykres | czy akcje pge pójdą w górę 2020 | kurs ethereum |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułCzy content marketing sprzedaje?
Następny artykułBowim miał szacunkowo 100,81 mln zł zysku netto w I poł. 2022 r.
Absolwent ekonomii oraz obecnie student Rynków Finansowych na Instytucie Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Członek Studenckiego Instytutu Analiz Gospodarczych, zwycięzca ligi debat oksfordzkich i turnieju debat w stylu Lincoln-Douglas, autor publikacji naukowych o tematyce ekonomicznej i prelegent podczas akademickich konferencji naukowych. Aktywny uczestnik i współorganizator konferencji naukowej „Forum Rozwoju Ekonomicznego Polski” oraz wydarzenia „Tydzień Gospodarki Światowej”. Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas pracy w sektorze bankowym. Laureat olimpiad z dziedzin takich jak historia i WOS. Kreator postaw obywatelskich i zwolennik podejścia fundamentalnego. Prywatnie miłośnik historii (w szczególności XX wieku), gier strategicznych i podróży do ciepłych państw południa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here