Naga Markets

Votum [VOT], Kino Polska [KPL] – Gorące spółki dniaNa nowych maksimach znalazł się kurs spółki Votum, po tym jak opublikowano nową rekomendację. Analitycy DM BOŚ obecnie wyceniają akcje firmy na 75,90 zł, co oznacza spory wzrost względem wcześniejszej wyceny przy 53,60 zł. Powodem mocnej wyceny jest spodziewany, bardzo dobry raport za pierwsze półrocze, który poznamy we wrześniu. „Pewną poprawę zakładamy również w pozostałych segmentach, chociaż poprawa rezultatów będzie dużo bardziej stopniowa. Reasumując, oczekujemy bardzo dobrego kwartału, przy dalszej poprawie bazy przychodowej i rosnącej rentowności.

Naszym zdaniem, spółka zaksięguje zysk netto na poziomie 29,1 mln zł w II kw. 2022, co będzie oznaczać historycznie najwyższy rezultat kwartalny Grupy Votum” – czytamy w rekomendacji. „Zakładamy utrzymanie trendu poprawy marż EBITDA i EBIT w ujęciu kw./kw., co będzie pochodną rozliczania tzw. success-fee.Nowe maksima 

Prognozujemy w II kw. br. marżę EBIT na poziomie 45,8 proc. w porównaniu do 0,6 proc. rok temu, co powinno przełożyć się na zysk operacyjny Votum w wysokości 36,8 mln zł. Nasze prognozy zysku netto dla Grupy Votum w omawianym kwartale wskazują 29,1 mln zł” – podano w raporcie.

votum


W CFD na akcje zagranicznych spółek możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA AKCJE ZAGRANICZNE

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Mocny spadek 

W zupełnie przeciwnej sytuacji znalazły się notowania Kino Polska TV. Spółka podała w piątek szacunki wyników za drugi kwartał, po których notowania spadły o ponad 10%. Na wykresie mamy test kluczowego wsparcia. Grupa Kino Polska szacuje, że wypracowała w drugim kwartale 2022 roku 7,8 mln zł zysku netto, co oznacza spadek aż o 40% rdr. Zysk na działalności operacyjnej spadł do 9,5 mln zł z 15,9 mln zł przed rokiem.

kino polska tv

NED

“Zaprezentowane rezultaty finansowe grupy wiążą się ze spadkiem wyniku segmentu Zoom TV. Wpływy z pozostałych segmentów działalności grupy były wyższe w porównaniu do analogicznych miesięcy poprzedniego roku. Największy wzrost zanotowały segmenty kanały filmowe marki FilmBox i kanały tematyczne, Stopklatka oraz kanały marki Kino Polska” – napisano w komunikacie.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here