Naga Markets

Votum [VOT], Erbud [ERB] – Gorące spółki dniaPonad 30% wzrost notowań zaliczyła wczoraj działająca w branży odszkodowań, spółka Votum. Powodem nagłego zrywu strony popytowej była rekomendacja DM BOŚ, w której wyceniono firmę na poziomach znacznie wyższych niż historyczne maksima. Cenę docelową ustalono na poziomie 30,40 zł, podczas gdy nawet po wczorajszej zwyżce, kurs sięga zaledwie połowy tego poziomu.

  • Votum wycenione na 30,40 zł – sporo wyżej niż cena rynkowa
  • Erbud nadal z solidnymi wynikami

DM BOŚ spodziewa się dalszego wzrostu przychodów spółki ze względu na wysoką dynamikę przychodów segmentu bankowego w najbliższych okresach oraz umiarkowany wzrost w segmencie dochodzenia roszczeń od ubezpieczycieli. Zgodnie z prognozą analityków w 2020 roku przychody ze sprzedaży wyniosą 161 mln zł, a w 2021 r. wzrosną do 200,3 mln zł.Rekomendacja poruszyła kursem Votum

Zysk netto w tym okresie wzrośnie z 16,2 mln zł do 25,3 mln zł. Analitycy oczekują regularnej poprawy wyników w kolejnych 3 latach oraz wypłacania dywidend. Wczoraj notowania zatrzymały się na szczytach z początku roku.

votum


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Erbud podtrzymuje dobre wyniki

Budowlana spółka Erbud pokazała wczoraj raport z wynikami za II kwartał. Te jak na okres pandemii nie są złe. Mamy wprawdzie spadek wyników w porównaniu z poprzednim rokiem, jednak nie jest on katastrofalny. Erbud odnotował 11,69 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 14,01 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 16,48 mln zł wobec 19,6 mln zł zysku rok wcześniej.

Wynik EBITDA wyniósł 23,1 mln zł wobec 25,59 mln zł rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 644,78 mln zł wobec 597,76 mln zł rok wcześniej. W wynikach zauważalna jest zmiana struktury przychodów, co wskazuje na pewną dywersyfikację segmentową jak i geograficzną.

erbud

Jest to korzystne posunięcie, tym bardziej w trudniejszych czasach. Warto także dodać, że spółka cały czas zmniejsza swoje zadłużenie i utrzymuje stabilną sytuację finansową. Spółka liczy na około 2 mld zł przychodów w całym 2020 roku. Obecny portfel zamówień już sięga 2,4 mld zł. Wydaje się, ze po wakacyjnej korekcie, pojawi się szansa na ponowny atak na opór w rejonie 23 zł.

NED

Przeczytaj również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here