Naga MarketsFragment strony Vortex Assets
Fragment strony Vortex Assets

Zaledwie kilka dni temu na antenie TVP1 w programie “Chodzi o pieniądze” prowadzonym przez Jacka Łęskiego przedstawiony  został problem dotyczący firm, które “rekomendują” inwestycje w debiut potencjalnym klientom. Dziś natomiast na skutek akcji #Nagraj Cwaniaka na grupie Trading Jam Session w internecie pojawiło się nagranie rozmowy ze sprzedawcą nakłaniającym do inwestycji u brokera Vortex Assets. Sposób działania sprzedawcy łudząco przypomina ten opisany w programie Łęskiego.


Mowa tu o telefonicznych sprzedawcach marzeń, którzy mamią potencjalnych klientów dużymi zyskami jakie można osiągnąć nawet w ciągu jednego dnia na debiucie spółki. Tym razem “doradca” proponował debiut spółki Trivago, który ma się odbyć 16 grudnia br.Schemat rozmowy wygląda zazwyczaj podobnie. “Doradca” jest bardzo miły i zachwala debiut, na którym rzekomo można bardzo dużo zarobić. Posługuje się w tym przypadku zazwyczaj losowo wymyślonymi stopami zwrotu, które niekiedy sięgają nawet 100% w ciągu jednej sesji. Następnie przechodzi do objaśnienia jak wygląda wpłata i cała procedura.

Całość nagrania zamieszczona została poniżej…

Telefoniczny konsultant powołujący się na firmę Vortex Assets, której adres wskazuje na… Wyspy Marshalla. Co zadziwiające powołuje się on na rekomendacje banków oraz biur analitycznych (nie podając ich nazwy), które wskazują, że podobnie jak w przypadku takich spółek jak Alibaba czy GoPro (jednych z największych debiutów w historii USA, które osiągnęły kolejno 36% i 30% w ciągu pierwszego dnia), tak i w przypadku spółki Trivago może dojść do 20-25% zysku w czasie trwania jednej sesji. Czy zatem konsultant wydaje rekomendacje? – choć prawdopodobnie nie powinien tego robić.

Co istotne, zapytany o rejestracje firmy w Komisji Nadzoru Finansowego odpowiada wymijająco argumentując, że nie współpracują z KNF ponieważ “było dużo różnych problemów jak KNF nadzorował firmy naszego typu i nie współpracujemy z nim bo oni nie są za bardzo rzetelni.”

Konsultant wspomina jednak o brytyjskim organie nadzorczym jakim jest FCA. Jednakże na stronie internetowej nie udało nam się ustalić żeby taki podmiot był tam zarejestrowany. Sprawdziliśmy i ani Vortex Assets, ani Black Parrot Limited który jest właścicielem marki, ani Magnetic Horse, który realizuje cześć usług z adresu UK, nie widnieją ani w KNF jak i we wspomnianym podczas rozmowy FCA. Czy zatem sprzedawca powołujący się na firmę Vortex Assets może prowadzić działalność związaną z rekomendowaniem inwestycji?

Nie wiemy, czy wspomniany sprzedawca rzeczywiście pracuje dla Vortex Assets oraz czy firma faktycznie celuje w rynek Polski, natomiast sposób działania nagranego sprzedawcy jest typowy i łudząco przypomina ten przedstawiający pracę “łowców frajerów” z programu Jacka Łęskiego. Przy kontakcie telefonicznym z tego typu osobą nakłaniającą do rzekomo świetnej inwestycji, zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności. Jeśli zamierzasz inwestować na rynkach kapitałowych, zapoznaj się z ofertą regulowanych brokerów, których listę znajdziesz tutaj.

NOWE FAKTY

Na skutek wysłanego zapytania Zarząd Fundacji Trading Jam, która jako pierwsza opublikowała zamieszczony wyżej materiał audio, otrzymał pisemną odpowiedź od p. Juliana Krzyżanowskiego.

zrzut-ekranu-2016-12-10-o-09-22-44Rzecznik prasowy Alior Banku poinformował, że “Alior Bank nie współpracuje i nigdy nie współpracował ze spółką Vortex Assets. Wszelkie powoływanie się na bank jako instytucję wspierającą działalność tej firmy jest bezpodstawne, niezgodne z prawdą i godzi w dobre imię Alior Banku.”

Co więcej, rzecznik prasowy banku oświadczył, że Alior Bank “W celu ochrony wizerunku banku i przeciwdziałaniu podobnym sytuacjom w przyszłości zamierza podjąć wobec spółki Vortex Assets odpowiednie kroki, w tym działania o charakterze prawnym.”

Mamy nadzieję, że powyższe informacje przedstawiające stanowisko Alior Banku, na współpracę z którym bezpodstawnie odwoływał się konsultant powołujący się na firmę Vortex Assets sprawi, że ilość osób poszkodowanych przez “telefonicznych sprzedawców marzeń” zmniejszy się do minimum.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułFinał Ligi Traderów: Shibuya – Kerix 1:0
Następny artykułStrategia: Tylko Dołki i Szczyty (3) – Sygnał
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

23 KOMENTARZE

 1. Członek mojej rodziny zainwestował całe oszczędności w tej firmie. zasada ta sama, wpłać bo okazja a potem płac więcej aby ratować konto. wszystkie oszczędności poszły się wietrzyć. szczerze odradzam inwestycje w Vortex. Jeśli ktoś chce inwestować na giełdzie to bardzo ważne jest aby używać brokerów potwierdzonych w KNF, z licencją.

 2. Oni nadal działają ,dzisiaj dzwonił do mnie facet z numeru +48 539 867 427 powołując się na opiekuna z Vortex Assets.

 3. Nie mam tego 100% potwierdzonego ale jedna z poszkodowanych osób zgłosiła mi, że MIB700 wykorzystuje dokładnie ten sam nr konta bankowego co Vortex Assets. Radziłbym zatem zachować szczególną ostrożność.

 4. Czy zna ktoś brokera MIB700
  Jakieś negatywne doświadczenia ktoś już nabył
  Jak z wypłatą środków -dzwonią i namawiają

 5. przecież trivago dało zarobic 17% o co wam chodzi?:) ja zarobiłam, ale u innego brokera. Fakt zamknelam pozycje na 5%…bo sie balam i nie czekalam dłużej. Nie kumam tych co pakują swoje pieniądze w fundusze. To dopiero jest masakra:)

 6. pokemon go nadal w grze, spadek graczy, wiadomo, ale ci co są to będą, a jak przyjdzie wiosna obstawiam znaczny skok starych, co porzucili zimą i nowych znowu 😉 2-3 tel dziennie to mi już lekko stalkingiem zajeżdza 😛

 7. Ludzie! Przecież na jakim świecie trzeba żyć, aby uwierzyć, że ktoś od tak da nam zarobić 100% na giełdzie. To, że tacy oszuści działają to tylko wina naiwnych, którzy na widok zysków tracą czujność i kontrolę nad swoimi pieniędzmi. Poza tym oszuści to jedno, a profesjonalne firmy brokerskie to zupełnie inna bajka. Tylko do takiej firmy trzeba samemu się zgłosić. Nikt nie będzie wydzwaniał w ciemno.

 8. KNF jest problematyczne – no zdecydowanie potwierdzam, czepiają się. 😛 Słuszne co pisze pan Marcin – takie rekomendowanie jest niezgodne z prawem i jeśli tak robią, to to nie jest ok, natomiast sprawy pozwy zbiorowe przegranych, którzy próbują zwalić winę na pośrednika są śmieszne.

 9. odkąd ogłosiłem ze szukam pokrzywdzonych przez oszustów z Vortex assets zgłosiło się już 8 osób. Jeśli jest ktoś zainteresowany ściganiem i odzyskaniem pieniędzy proszę o kontakt na dargrun@wp.pl

 10. To jest ordynarna kradzież internetowa. Po wplaceniu kasy brak dostępu do konta i zero kontaktu. Zostało zgłoszone na policję.

 11. Poznaje głos z nagrania 🙂 Ten sam człowiek i do mnie dzwonił. Dopiero jak posłuchałem to zorientowałem się, że to on, bo mi przedstawił się, że jest z innej firmy niż VA. Ale ten głos poznam wszędzie. Facet uparcie dzwonił pomimo, że nie był w stanie odpowiedzieć na żadne moje pytanie. W pewnym sensie podziwiam jego pewność siebie 😉

 12. Niestety w swojej naiwności dałam się zwieść Firmie Vortex Assets. Wpłaciłam pieniądze i z początku wszystko było ok. Zajmował sie mną doradca inwestycyjny (jak się później dowiedziałam z 4letnim doświadczeniem). Zaczęłam sprawdzać tą firmę bo niestety coś mi się nie podobało. Okazało się że konto w Pekao jest zarejestrowane na firmę a ja nie mam wglądu w mój rachunek. To dało mi do myślenia i kiedy chciałam wypłacić pieniądze niestety nie udało się. Super doradca po kilku dniach upominał się abym zainwestowała dodatkowe pieniądze na zabezpieczenie tych co wpłaciłam aby nie stracić. Zaczęła się ostra dyskusja i w rezultacie ….jestem bez kasy. Nie wiem gdzie zgłosić takie nadużycie… poradźcie !! Firma mieści się na Wyścigowej 6.

 13. Ludzie, unikajcie tej instytucji. W swojej naiwności zaufałem im (pseudo doradcom) a po tygodniu z 2300 EUR depozytu mam 0 (zero). Jak “łapali” mnie jako klienta do dzwonili do mnie po kilka razy na dzień – teraz nie odpowiadają na moje telefony. Czy ktoś wie – jest jakaś szansa odzyskania depozytu ?

 14. Nintendo widzę ma wzięcie 😀 Do mnnie dzownili (nie pamiętam firmy) również nakręcając na Nintendo jak była moda na Pokemon GO 😀

 15. Jak zwykle powitanie, że kolega dzwonił do Mnie z ofertą dwa miesiące temu. Teraz jest super debiut firmy Nintend, gra Mario itd. Przewidywany zysk to 22%. Ja zaproponowałem aby mi pożyczyli 10 000 PLN, zarobimy 22%. Z zysku 10% dla mnie, 12% dla nich i po temacie. Wszyscy zarobimy. Rozmowa się zakończyła.

 16. Do mnie wydzwaniali, co i raz z nowymi okazjami. Konto w banku i owszem, ale raz w PKO, raz w ING(zero spójności).
  Spółka zarejestrowana w warszawie(chyba tylko lokal i konto w banku). Typowe naciąganie jak dla mnie

 17. Mają dostęp do debiutu czy mają dostęp do CFD opartych o spółkę? Bo na 99% są to CFD , które nie są prawdziwą inwestycją w debiut. I to jest podstawowa różnica – a rekomendacje są w Polsce zakazane, chyba że firma zatrudnia Doradców Inwestycyjnych.

  I wtedy nie inwestujemy w debiut tylko zostaje otwarta pozycja w momencie otwarcia rynku. Jeśli ten otwiera się wysoko – np. na +20% to wcale nie mamy + 20% tylko otwarte pozycje po cenie otwarcia. Czyli zapisy po powiedzmy 100USD, otwarcie 120USD i wtedy zostają otwarte CFD na te akcje. Akcje kończą dzień na 110 USD czyli na 10% zysku. Natomiast osoby, które otworzyły pozycje na otwarciu nie są 10% do przodu, ale 8% do tyłu. Biorąc pod uwagę, że zwykle “doradcy” otwierają maksymalną pozycję z lewarem 1:10 (taka zwykle jest dźwignia na CFD) to tracimy 83% konta mimo, że akcje niby są na plus.

 18. Jeżeli mają dostęp do Trivago to widać ,że firma na poziomie nie każdy broker w Polsce ma do tego debiutu dostęp a środki zazwyczaj inwestowane są w Polskich bankach na kontach indywidualnych klientów nie na koncie firmowym .Nie inwestowałem ale zastanawiałem się nad tym bo też do mnie dzwonili…

 19. Dobra taktyka 😀 2-3 telefony dzienne to naprawdę mogą człowieka zmęczyć. Dobrze, że odpuścili.

 20. Ja takich telefonów miałem 2 – 3 dziennie.Zastanawiałem się,skąd mają mój telefon komórkowy…ciekawe było to,że dzwonili do mnie z różnych numerów telefonicznych…w jednej rozmowie rozmówca powiedział,żebym wpłacił na ich konto 150 000 DOLARÓW,to w parę dni zarobię co najmniej 80%od wpłaconej kwoty…powiedziałem mu,że oczywiście wpłacę te 150 000 dolarów,że mu wierzę,ale zaproponowałem,żeby to on MI wpłacił na moje konto 500 dolarów,a ja po roku oddam mu te 500 dolarów z 5-cio procentowym zyskiem…jeżeli Ja mu mam uwierzyć,to niech on również uwierzy mnie…rozmówca nie chciał wpłacić na moje konto tych 500 dolarów…ja mu powiedziałem,że jeżeli on nie wierzy mnie,to ja również nie wierzę jemu…rozmowa na tym się zakończyła….teraz w ogóle nie odbieram nn telefonów…od razu odrzucam je i mam ich już mikroskopijną ilość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here