Naga MarketsPodczas poniedziałkowej sesji w niemieckich mediach po raz kolejny pojawia się temat giganta motoryzacyjnego Volkswagen AG. Jak podają źródła – koncern przegrał w sądzie, na co wyrok jest jednoznaczny: klienci, którzy nabyli “uszkodzone” o sfałszowane dane emisyjne pojazdy – powinny ubiegać się o odszkodowanie, a to powinno być przyznane. Akcje Volkswagen AG spadają dziś niemal 1 procent, co nie jest dużym spadkiem w przypadku takiej informacji.

  • Niemiecki koncern nadal boryka się z “aferą dieselgate
  • Sąd orzeka na korzyść oszukanych klientów
  • Koncern ma wypłacić odszkodowania klientom ubiegającym się o nie

Volkswagen pod ostrzałem klientów ubiegających się o odszkodowania

Spółka znajdująca się w składzie niemieckiego indeksu DAX – podczas poniedziałkowej sesji nie może dostarczyć zbyt dobrych informacji. Jak niejednokrotnie już informowaliśmy – spółka Volkswagen AG od dawna już boryka się z problemami, odkąd Komisja Europejska wykazała, że spółka oszukiwała podczas podawania wyników emisji spalin ich pojazdów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zresztą, jak wiadomo nie tylko klienci samego Volkswagena padli ofiarą fałszywych wyników emisji – jak podała amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA – Environmental Protection Agency), skandal odnoszący się do fałszowania wyników emisji spalin aut z grupy Volkswagena rozszerzył się także na auta z silnikami diesla o większej pojemności niż miało to miejsce dotychczas, w tym również w sportowych i luksusowych autach takich marek jak Porsche i Audi.

wykres Volkswagen AG H4 25.05.2020
Volkswagen AG H4 25.05.2020, Tradingview

Teraz – jak podają niemieckie źródła – oficjalnie już niemiecki sąd najwyższy do spraw cywilnych orzekł, że ci, którzy nabyli “oszukane” pojazdy, są co do zasady uprawnieni do otrzymania odszkodowania. Innymi słowy, niemiecki sądu federalny orzekł, że Volkswagen musi wypłacić odszkodowanie kierowcom, którzy kupili pojazdy ze zmanipulowanymi silnikami Diesla.

Jest to zdecydowanie poważny cios dla producenta samochodów, zwłaszcza biorąc pod uwagę okres, w jakim znajduje się i spółka i cała gospodarka. Jak wiadomo, branża nie ma się dobrze i nawet niedawno – niemieckie koncerny wezwały do dialogu niemiecki rząd, wobec którego branża oczekuje wsparcia działań pobudzających rynek, aby zapobiec długotrwałej recesji. Obecny wyrok może być zatem dużym ciosem oraz nieść za sobą spore konsekwencje, jeśli klientów ubiegających się o odszkodowanie będzie dużo. Warto pamiętać, że mówi się obecnie o nawet 60 tysiącach poszkodowanych osobach.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here