Naga MarketsAkcje Volkswagena wystrzeliły dziś w górę po informacji, ze koncern samochodowy jest blisko zawarcia ugody w USA. Spółka ma odkupić od poszkodowanych klientów pół miliona samochodów. Ma to oczywiście związek z głośną aferą dotyczącą oszukiwania w testach dotyczących emisji spalin.


Niemiecki koncern samochodowy jest uwikłany obecnie w szereg dochodzeń i spraw sądowych na całym świecie. We wrześniu zeszłego roku doszło do ujawnienia informacji o tym, że Volkswagen instalował w samochodach z silnikiem diesla chipy pozwalające wykryć, że samochód jest poddawany testom dotyczącym kontroli spalania. Przy normalnym użytkowaniu pojazdy wydzielały więcej spalin, co pozwalało na lepsze osiągi.

Te artykuły również Cię zainteresują
Reuters donosi, że Volkswagen zdecydował się na skupienie od klientów z USA pół miliona samochodów. To jedynie ułamek z 11 mln samochodów na całym świecie, których dotyczy problem. Rynek dobrze zareagował na decyzję koncernu o wzięciu odpowiedzialności za swoje czyny. Cena akcji skoczyła dziś o blisko 6% w okolice 130 €. Jest obecnie najsilniejszą spółką wchodzącą w skład indeksu DAX30, który traci dziś 0,47%.

Graj na kontraktach DAX30 razem z XM!

Szacuje się, że w związku z aferą Dieselgate firma poniesie koszty w wysokości 11,4 mld €. Tylko w wyniku spraw sądowych oraz skupu samochodów Volkswagen straci około 6,7 mld €, do tego dochodzi jeszcze kwestia straconego zaufania konsumentów. Odbudowa renomy koncernu może zająć długie lata.

dax
Po prawej widać dzisiejszy wzrost wartości VolkswagenaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here