Naga MarketsZgodnie z raportem opublikowanym przez Grupę Volkswagen AG, całkowita sprzedaż spółki spadła w marcu o ponad 4,3 procent do 998.900 sztuk, głównie z powodu słabnącej sprzedaży w Chinach. Mimo to jednak – jak podaje spółka – pozostaje optymistycznie nastawiona do dalszych wyników. Grupa będzie jednak borykała się z dalszymi zaległościami dostarczeń pojazdów. Tymczasem, akcje spółki rośną dziś 1,62 procent. 


Grupa Volkswagen AG publikuje dziś szczegółowy raport dotyczących wyników spółki za poprzedni miesiąc wraz z opisem konkretnych regionów sprzedaży. Jak wynika z opublikowanego raportu całkowita sprzedaż w marcu spadła o 4,3 procent do 998.900 sztuk pojazdów. Od okresu stycznia jednak, całość sprzedaży wyniosła blisko 2,606 mln pojazdów, przekłada się na spadek o 2,8 procent r/r. Do wyniku sprzedażowego zaliczają się marki VW, Audi, Skoda, Seat i Porsche – oraz pojazdy dużego kalibru jak VW, MAN, Scania.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Osłabienie sprzedaży było przez spółkę wcześniej już opisywane – a składały się na to m.in znaczne opóźnienia dostarczeń pojazdów oraz znaczny spadek sprzedaży pojazdów na ważnym dla koncernu rynku – Chinach. Jak wynika z raportu, w Chinach, w tym w Hongkongu, Grupa sprzedała 324 900 pojazdów, czyli o 9,4% mniej niż w ubiegłym roku.

Sprzedaż grupy w Europie była lepsza o 0,6%, co przekłada się na dostarczenie około 483 100 pojazdów. Natomiast w USA, Grupa VW poprawiła wynik sprzedażowy aż o 8,2% – sprzedając 62 500 pojazdów.

Jak podaje dyrektor handlowy Volkswagen AG, Christian Dahlheim: “Zgodnie z oczekiwaniami, kończymy pierwszy kwartał pełen wyzwań z wynikiem ponad 2,6 mln dostarczonych pojazdów i dużymi zaległościami w realizacji zamówień. Mimo to patrzymy nieco bardziej optymistycznie na następne półrocze, które powinno poprawić wyniki grupy“.

Sytuacja na wykresie

Tymczasem na wykresie spółki od początku roku widać znaczą poprawę. Spółka nie kontynuuje już spadków a wyhamowanie ich spowodowało, że wykres popadł w konsolidację pomiędzy poziomami 155 euro za akcję a 134 euro za akcję. W tym momencie spółka mimo gorszych wyników rośnie 1,6 procent – zbliżając się do poziomu górnego ograniczenia trwającej konsolidacji. Istnieje duża szansa na przełamanie obecnego impasu trzymającego spółkę w relatywnie szerokim paśmie konsolidacyjnym a celem wówczas dla podmiotu byłby poziom 166 euro za akcję co stanowi potencjał 15 procentowego wzrostu.

wykres VW D1 12.04.2019
VW D1 12.04.2019


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here