Naga MarketsOstatnie dwa tygodnie są bardzo udane dla Vodafone. Brytyjski koncern telekomunikacyjny pochwalił się lepszymi wynikami za miniony rok obrotowy. Co więcej, sentyment inwestorów wobec spółki uległ poprawie także ze względu na podwyższenie jej prognoz.


Tymczasem notowania Vodafone po odbiciu się od kluczowej strefy wsparcia wypadającej w okolicy poziomu 192 GBP zbliżają się do linii średnioterminowego trendu spadkowego wyprowadzonej ze szczytów z 2014 roku. Jej wybicie mogłoby ośmielić kupujących do ataków na górne ograniczenie konsolidacji z ostatnich dwóch lat, które wypada przy 230 GBP. Na rosnącą przewagę kupujących wskazuje układ średnich ruchomych. Na wykresie o interwale W1 zaznaczono średnią 8- (kolor fioletowy) oraz 21-okresową (kolor pomarańczowy).

W przeszłości wybicie linii fioletowej nad pomarańczową zwiastowało dalsze dynamiczne wzrosty. Taka sytuacja ma właśnie miejsce. Dlatego też zniesienie linii trendu spadkowego w połączeniu z obecnym układem średnich może stanowić interesujący sygnał kupna. Z drugiej strony poziom 192 GBP powinien być dalej respektowany, jako twarda podłoga. Ta bariera pełni taką funkcję od siedmiu lat.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków popularnych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Vodafone w zakończonym w marcu roku obrotowym zaprezentował skorygowany zysk EBITDA na poziomie 15,8 mld EUR, czyli o 3,4% więcej w ujęciu r/r. Z drugiej strony przychody w tym okresie zmniejszyły się o 4,4% r/r do 47,63 mld EUR. Jednakże inwestorzy i tak pozytywnie oceniają spółkę, gdyż podniesiono dywidendę o 2%. Ponadto Vodafone prognozuje wzrost zysku w bieżącym roku o 4-8% r/r.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here