Naga Markets Vixa Games w pełnej gotowości na targi Gamescom 2021Vixa Games, producent i wydawca gier, specjalizujący się w casualowych grach z segmentu indie premium na konsole i komputery osobiste bierze udział w tegorocznych targach Gamescom 2021. Podczas eventu w ramach wydarzenia Game Night, spółka zaprezentuje swoją autorską grę The Crackpet Show w konkursie pitchów, który odbędzie się w formule zdalnej 24 sierpnia. Konkurs organizowany jest przez Business France we współpracy z Ambasadą Francji w Niemczech, OFAJ, SpielFabrique, SNJV, ARP Games, , Game Verband i ffVC Tech&Gamingi ma na celu promowanie osiągnięć europejskiej branży gier, nagradzając młodych i utalentowanych twórców z Polski, Francji i Niemiec.

Vixa Games w przyszłym roku planuje debiut na NewConnect

– Przed fanami gier wideo kilka dni wielkich emocji w związku z rozpoczynającymi się jutro targami Gamescom, które uznawane są za najważniejszą imprezę branży gier w Europie. Choć wydarzenie odbędzie się zdalnie organizatorzy przygotowali dla miłośników gier mnóstwo atrakcji. Cieszę się, że Vixa Games także jest częścią tak dużej i rozpoznawalnej imprezy.Jesteśmy jedną z dwóch spółek z Polski, która będzie mieć okazję zaprezentować swoją firmę oraz swoje projekty w formule konkursowej przed międzynarodowym jury w czasie transgranicznej sesji pitchingowej – mówi Juliusz Mićko, prezes zarządu Vixa Games.– Spotkanie będzie doskonałą okazją do poznania gier, których jeszcze nie ma na rynku, a także ich twórców – dodaje.

Vixa Games jest jednocześnie oficjalnym partnerem targów Gamescom. Spółka zaprezentuje efekty swojej dotychczasowej pracy na wirtualnych stoiskach. Jedno z nich dedykowane będzie graczom, drugie – partnerom biznesowym.

– Liczymy na owocne spotkania z odwiedzającymi.W ciągu wydarzeń promujących targi Gamescom zaprezentujemy niepublikowany do tej pory zwiastun produkcji The Crackpet Show. Kreskówkowa gra akcji z gatunku roguelite opiera się na współpracy pomiędzy uczestnikami. Premiera gry na komputery osobiste w trybie early access planowana jest w IV kw. br. Pełna wersja tytułu na PC, Nintendo Switch, Xbox oraz PlayStation zadebiutuje w 2022 r. – mówi Juliusz Mićko.

Do końca br. Vixa Games planuje udostępnić gry Love Colors na Nintendo Switch i PC oraz Dino Galaxy Tennis na konsole Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One.

Plany spółki zakładają również debiut na rynku NewConnect, który może zostać poprzedzony emisją akcji. O realizacji tych założeń Vixa Games będzie informowała na bieżąco.

W debiucie na NewConnect widzimy dużą szansę rozwoju, będziemy bardziej widoczni dla dużych inwestorów, także instytucjonalnych oraz zyskamy większą wiarygodność na rynku. Debiut giełdowy umocni także pozycję Vixa Games wśród międzynarodowych partnerów i potencjalnych wydawców gier. Mamy ambitne plany i jasno sprecyzowane cele, jesteśmy gotowi, by stać się spółką publiczną – podsumowuje Juliusz Mićko.

invest

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here