Naga MarketsVixa Games ma umowę z IntragamesVixa Games, deweloper gier na konsole i komputery stacjonarne, podpisał umowę agencyjną z wiodącym wydawcą gier komputerowych na rynki azjatyckie – Intragames Co. Ltd. W efekcie, gdańska spółka stała się europejskim partnerem handlowym koreańskiego dystrybutora gier takich tytułów jak Wiedźmin 3, serii Assassin’s Creed, Far Cry 6, Just Dance 2022 czy Dirt 5.

Vixa Games podpisała nową umowę

Polskie studio będzie promować usługi wydawnicze nowego kontrahenta, a także szukać potencjalnych developerów, którzy chcieliby wydawać swoje produkcje na konsole gier w Azji. 15 listopada wystartowały zapisy na akcje Vixa Games, które są oferowane w ramach pierwszej oferty publicznej.– Z satysfakcją ogłaszamy nawiązanie współpracy z Intragames, jednym z najbardziej znanych wydawców gier na rynku azjatyckim. W portfolio naszego biznesowego partnera znajdują się tytuły produkowane m.in. przez Ubisoft, Bandai Namco, Bethesda czy Codemasters. Dzięki podpisanej umowie staliśmy się niejako przedstawicielem tej firmy na Europę, co na pewno wzmocni naszą pozycję, wyróżni nas na tle konkurencji oraz pomoże nam zdywersyfikować źródła przychodów – mówi Juliusz Mićko, prezes zarządu Vixa Games. – W ramach umowy agencyjnej z koreańskim wydawcą, będziemy mogli bezpośrednio współpracować z developerami, a także promować, koordynować i wspierać proces negocjacji umów pomiędzy Intragames a developerami. Vixa Games otrzyma procent ze sprzedaży, przez pierwszy rok od wydania każdego tytułu, a także premie za podpisanie umów z developerami – dodaje.

Intragames Co. Ltd. to wydawca gier z siedzibą w Korei Południowej, który głównie wydaje produkcje na konsole PlayStation i Nintendo Switch. Swoją działalność prowadzi w Japonii, Korei Południowej, Tajwanie, Tajlandii, Indonezji, Malezji i Hongkongu. Publisher chce rozszerzyć swoje portfolio m.in. o gry indie, akcji, platformówki, roguelikes oraz RPG. Na koncie wydawcy są  gry, takie jak: Sherlock Holmes: Chapter One, Watch Dogs: Legion, Tom Clancy’s Ghost Recon Break Point, Final Fantasy XII The Zodiac Age czy Assassin’s Creed III Remastered. Aktualnie firma dąży do ekspansji na rynek Europejski.

15 listopada rozpoczęły się zapisy na akcje Vixa Games, oferowane w ramach pierwszej publicznej oferty. W jej ramach inwestorzy mogą nabyć 183 375 nowo emitowanych akcji zwykłych na okaziciela serii C. Cenę emisyjną ustalono na 16,36 zł za jedną akcję. Spółka chce pozyskać od inwestorów do 3 mln zł. Środki te zostaną przeznaczone głównie na sfinansowanie nakładów związanych z tworzeniem gier studia. Zapisy potrwają do 29 listopada.

W II kwartale 2022 roku Vixa Games ma plany dołączenia do spółek notowanych na NewConnect.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje bitcoin | kurs celon | kurs dino | najwięksi brokerzy forex | cdr akcje | cd projekt giełda | selvita akcje rekomendacje |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here