Naga MarketsJednym ze sposobów dywersyfikacji swojego portfela jest wybranie sobie np. po dwie spółki z każdej branży i ciągłe ich obserwowanie w celu zakupu akcji. Wybieramy spółki płynne (żeby nie było problemu z zakupem i ewentualną szybką sprzedażą), które lubią trendować (to zagwarantuje nam jakiś większy ruch cenowy a tym samym szansę na zarobek przynajmniej kilkunastu procent).

Jedną z takich spółek na pewno jest [VVD]. Stosunkowo świeża spółka, poruszająca się w trendzie wzrostowym długoterminowym. W ostatnim czasie inwestorzy stracili nadzieję na dalsze wzrosty, fala korekcyjna spowodowała spadek ceny o ponad 50% w stosunku do ostatniego, najwyższego szczytu. vvd-0720Z punktu widzenia trendu długoterminowego mamy do czynienia z klasycznym odbiciem od wsparcia konsolidacji /niektórzy będą w stanie zobaczyć kształtującą się formację RGR, gdzie zielona strefa wsparcia może być linią szyi – ale jest ona we wczesnym stadium tworzenia się i być może cena akcji nawet na nią nie zareaguje/. vvd-0720-dNa marginesie chciałem przypomnieć o tym, jak pisałem o tym, że nie praktykuje zakupów stricte na liniach wsparć ponieważ nigdy nie wiadomo, czy właśnie akurat te wsparcie spowoduje zmianę trendu przynajmniej lokalnego. Mam tutaj na myśli wsparcia /1/. W miejscach z numerem /2/ doszło do testowania wsparć, ale za za każdym razem kończyło się na oczekiwaniach. Dopiero szybki test niższego wsparcia (miejsce numer /3/) dało impuls do wzrostów.


Sprawdź ofertę brokera HFT w zakresie inwestycji na spółkach z GPW


OK. Mamy pierwszy sygnał za sobą. Teraz pozostaje przebicie jakiegoś szczytu i lokalny trend wzrostowy stanie się faktem. Najlepiej jakby to było pokonanie narysowanej przeze mnie czerwonej strefy, tam kryje się sporawa luka cenowa. Gdyby inwestorzy zdołali się z nią uporać, droga na wyższe poziomy byłaby przetarta. Jak do tej pory, od miejsca /3/ minęło już ok 22%, ale nie ma się czym przejmować ponieważ gdyby doszło do dalszych wzrostów, do zgarnięcia byłoby ponad 40% licząc od czerwonej strefy.

Osobiście uważam, że warto mieć ją na oku.


Wpisy takie jak ten powstają dlatego, ponieważ są tematy, o których po prostu warto rozmawiać. Z tego względu mam do Ciebie prośbę, umieść w komentarzu temat/problematykę, o której z chęcią przeczytałbyś artykuł.


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonam jej analizę techniczną.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here