Naga Marketslogo Vivid GamesJeden z najlepszych polskich developerów gier mobilnych, spółka Vivid Games opublikował dziś raport, w którym wskazuje, iż skonsolidowana strata netto za 2018 roku wyniosła 5,45 mln zł. To wynik lepszy od poprzedniego roku, jednak nadal nie na tyle optymistyczny, aby wykres mógł zmienić obecną tendencję. Bliskie okolice wsparć nadal bronią wykres, jednak pytanie brzmi na jak długo? 


Spółka podaje w raporcie, że skonsolidowana strata netto za rok 2018 wyniosła 5,45 mln zł, natomiast w analogicznym okresie poprzedniego roku spółka podała, że wynik ten spadł do poziomu 8,25 mln zł. W tym kontekście wynik jest lepszy, jednak nadal spółka pozostaje na minusie, co nie sprawia, że nadal optymizmu na wykresie nie powinno pojawiać się więcej niż to dotychczas miało miejsce.

Te artykuły również Cię zainteresują
Strata operacyjna Grupy wyniosła 4,43 mln zł wobec 0,8 mln zł zysku rok wcześniej, natomiast skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły kwoty 17,49 mln zł za ubiegły rok, wobec 17,65 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W ujęciu jednostkowym strata netto w 2018 r. wyniosła 5,44 mln zł wobec 1,22 mln zł straty rok wcześniej.

Sytuacja na wykresie

Spółka od dłuższego czasu wyraźnie spada – co można określić już miane długoterminowych spadków. Spółka niedawno dotarła do strefy 1,23 zł za akcję co sprawiło, że podwójny dołek dał moment na obronę dolnych ograniczeń nadal wspierających wykres przed dalszymi spadkami. W tym momencie widocznie zarysowane jest pasmo konsolidacyjne spółki – gdzie jego górnym ograniczeniem zdaje się być poziom 2,83 zł za akcje natomiast dolnym wspomniany już poziom 1,23 zl. W tym momencie dużym prawdopodobieństwem odznacza się scenariusz, w którym spółka może odtrzec do poziomu 1,88 zł, i własnie tam powinna odbyć się kolejna reakcja spadkowa z celem dołków 1,23 zł.

wykres Vivid Games D1 29.04.2019
Vivid Games D1 29.04.2019


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here