Naga MarketsVivid Games z wycena na poziomie 1,59 zł od DM Banku BPS!Vivid Games to polska spółka gamingowa zajmująca się produkcją gier na platformy mobilne. W najnowszej rekomendacji DM Banku BPS uzyskali oni cenę docelową w wysokości 1,59 zł, podczas gdy poprzednia wynosiła 2,19 zł. Zmiany te wynikają z rozczarowań ostatnich tytułów, jak również braku wyraźnego planu na poprawę sytuacji, wskazują analitycy w raporcie.

  • DM Banku BPS obniża rekomendację dla Vivid Games z 2,19 zł do 1,59 zł.
  • Prognozy zysku netto zostały pomniejszego o 20%, do kwoty ok. 1,5 mln zł.
  • Analizy wskazują również na znaczący wzrost kosztów kolejnych produkcji.
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Vivid Games z wyceną 1,59 zł

W najnowszym materiałach, opracowanych przez Dom Maklerski Banku BPS, spółka gamingowa Vivid Games uzyskuje niższą wycenę. Według analityków na koniec roku spółka powinna być warta 1,59 zł za akcje, natomiast poprzednia wycena wynosiła 2,19 zł. Warto również wskazać, że autorzy uznali obecny kurs (ok. 1,6 zł) za cenę zgodną z fundamentami.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Robinhood planuje IPO już w czerwcu. Fenomen “retail-tradingu” wart 10 mld dol.?

– Debiutująca na początku listopada 2020 roku gra, KNIGHTS FIGHT 2 mimo niezłego początku oraz wysokich oczekiwań Zarządu okazała się rozczarowaniem. Vivid wciąż bezskutecznie poszukuje gry na miarę serii REAL BOXING. Kolejne szanse upatruje w debiutującej w czerwcu grze EUROBLAST oraz MYTHICAL SHOWDOWN spodziewanej na przełom II i III kwartału. Zapowiadane debiuty na chwilę obecną nie dają podstaw do podniesienia prognozowanych przez nas przychodów. Również wcześniejszą spłatę rat, traktujemy jako brak pomysłu na nowe produkcje. – wskazuje DM Banku BPS.

Zmiana prognozy finansowej

Zmianie (względem poprzedniego raportu) uległy również prognozy finansowe. Według najnowszych danych prognozowane przychody na koniec 2021 roku wyniosą 29,13 mln zł, co oznacza spadek o 3% względem poprzednich szacunków (30,17 mln zł). Jednocześnie zwiększeniu o 2% uległy koszty operacyjne, których wartość została oszacowana na 27,17 mln zł (poprzednio: 26,51 mln zł).

Biorąc pod uwagę powyższe zmiany, oczekiwany wynik na sprzedaży zmniejszył się o 46% względem poprzedniej projekcji. Jego nowa wartość wynosi 1,96 mln zł (wcześnie: 3,65 mln zł). Jeśli chodzi o zyski netto, to tutaj oczekiwany jest spadek względem poprzednich prognoz o 20%, a jego wartość na koniec roku powinna wynieść ok. 1,5 mln zł.

Ponadprzeciętny wzrost kosztów

– Oceniając Vivid przez pryzmat wzrostu przychodów, osiągnięty wynik jest przyzwoity na tle pozostałych spółek (wzrost od 27% Huuuge do 182% Boombit), jednak wraz z tym wzrostem proporcjonalnie rósł techniczny koszt wytworzenia produkcji sprzedanej, który w przypadku Vivid-u kształtował się na poziomie powyżej 90%, podczas gdy u pozostałych spółek nie przekracza on 10%. – podkreślają analitycy.

– Również nad wyraz silnie wzrosły pozostałe koszty operacyjne, w której to pozycji spółki z reguły wykazują odpisy posiadanych wartości niematerialnych i prawnych (głównie gry) na podstawie ich dalszej użyteczności (zdolności do generowania przychodów w przyszłości). W przypadku Vivid-u udział wartości niematerialnych i prawnych w aktywach (72% w 2020 roku) jest niezwykle wysoki w porównaniu do pozostałych spółek, co oznacza, że wartość Spółki w głównej mierze stanowią posiadane gry i prawa do gier, co z kolei generuje ryzyko konieczności dokonywania przez Spółkę odpisów w znacznej wysokości w momencie kiedy nowo tworzone gry okażą się rozczarowaniem lub aktualne portfolio gier utraci zdolność do generowania przychodów. – dodają także.

invest

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here