Naga MarketsVivid Games spodziewa się poprawy wyników, w tym znacząco wyższych przychodów, na bazie planów udostępnienia 9 premier gier do końca roku i łącznie ponad 30 nowych tytułów na różne platformy w ciągu najbliższych 12 miesięcy, poinformował prezes Remigiusz Kościelny.

“Widać w naszych wynikach pierwsze objawy ocieplenia. W następnych kwartałach szykujemy dużo wydarzeń, które będą powiększać i dywersyfikować źródła przychodów. Na tej bazie zakładamy, że będą znacząco większe w kolejnych okresach przy stabilnych kosztach. Kończy nam się chociażby spłacanie kredytów (1 mln zł kwartalnie)” – powiedział Kościelny podczas spotkania z dziennikarzami.

Jak zapowiedział, plany firmy obejmują co najmniej 20 nowych gier mobilnych, 8 gier na Nintendo Switch oraz 3 duże tytuły na komputery PC (Steam) w ciągu najbliższych 12 miesięcy. W październiku do sprzedaży trafią gry casual – „Fly Sky High” oraz „Idle Fish Aquarium”, w listopadzie – „Crash Drivers”, „Gun Smith Factory”, oraz tytuł mid-core „Zombie Blast Crew”, a w grudniu gry „Calm Colors” oraz „Gear for Heroes”. Gry mobilne trafią obok Apple App Store i Google Play również do kolejnych kanałów, m.in. o Huawei App Gallery, w ramach rozszerzania kanałów dystrybucji gier.

“Chcemy zwiększyć tempo i każdego miesiąca wydawać 1-2 mniejsze gry, a rocznie 2-3 większe tytuły mid-core. Produkcja i publikacja gier mobilnych F2P to wciąż nasz core-business, ale chcemy jak najszerzej komercjalizować całe portfolio, co wpłynie na dywersyfikację źródeł przychodów” – podkreślił Kościelny.

Na platformie Nintendo Switch we współpracy z giełdowym Qubic Games Vivid Games szykuje pierwsze premier, a kolejnym krokiem będzie zaoferowanie w I półroczu 2020 gier „Space Pioneer” i „Gravity Rider” użytkownikom PC poprzez platformę Steam.

“Powiększanie przychodu na użytkownika, dbanie o widoczność tytułów na platformach to nasze systematyczne działania, na bazie których także istniejące portfolio będzie nadal generować solidne przychody. Nasze plany premier mają zaowocować zdecydowanym wzrostem skali działalności” – podsumował prezes Vivid Games.

Źródło: ISBnews

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Sytuacja na wykresie:

Notowania spółki rosną dzisiaj o około 10%, choć wynik przed kilkoma godzinami był jeszcze lepszy. Na wykresie mamy pozytywną reakcję na podaną dzisiaj serię ważnych informacji, głównie o bogatych planach wydawniczych. Wydaje się, że pojawia się szansa na przełamanie schematu coraz niżej pojawiających się szczytów. Możliwe zatem, że kurs będzie rosnąć do okolic 1,67 zł.

VIVID GAMES

Czytaj także: Esotiq – przychody w sierpniu 33%, a od stycznia 19% w górę. Technika sugeruje wzrostyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: USD/CHF, EUR/GBP, GBP/JPY
Następny artykułWiViSt – poznaj kompletną strategię inwestycyjną
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here