Naga MarketsDo ponad 16,2 mln zł wzrosły narastająco przychody Vivid Games po siedmiu miesiącach bieżącego roku. Bydgoska spółka jest bliska realizacji prognoz sprzedaży zakładających w 2020 r. przychody na poziomie 19 mln zł. Systematycznie poprawia się również sytuacja finansowa developera. Na koniec lipca stan gotówki w kasie przekroczył 7 mln zł.

Vivid Games: Do ponad 16,2 mln zł wzrosły narastająco przychody Vivid Games po siedmiu miesiącach bieżącego roku

– Kondycja spółki z miesiąca na miesiąc sukcesywnie się poprawia, a trochę gorsze na poziomie wyniku netto ostatnie dwa miesiące w porównaniu do rekordowego kwietnia i maja to efekt głównie niższej sprzedaży Real Boxing 2 w tym okresie. Stan gotówki po lipcu wzrósł do ponad 7 mln zł – co zapewnia nam już znaczną stabilność i dużą pewność spłaty zobowiązań związanych z przyspieszonym postępowaniem układowym, którego finalizacji oczekujemy. W drugim półroczu odbędą się również premiery nowych gier – w tym mobilnej gry segmentu mid-core Knights Fight 2, wobec której mamy duże oczekiwania, jak również kolejne premiery na platformie Nintendo Switch oraz PC. – mówi Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games.

W lipcu, w ramach planowanych działań restrukturyzacyjnych sprzedana została platforma testów automatycznych Quasu. – Dla wyniku sprzedaż była praktycznie neutralna w związku z rozliczeniem dotacji i kosztów, tym niemniej najważniejszymi celami była dla nas redukcja kosztów o ok. 1,5 mln zł rocznie, jak również wpływ gotówki z transakcji sprzedaży w wysokości 1 mln zł. – tłumaczy prezes.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAsbis miało 2,46 mln USD zysku netto, 6,48 mln USD EBITDA w II kw. 2020 r.
Następny artykułATM złożył wniosek do KNF o zgodę na wycofanie akcji z obrotu na GPW
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here