Naga Markets

Vivid Games [VVD], Mercator Medical [MRC] – Gorące spółki dniaWynikami za pierwsze półrocze pochwalił się producent gier Vivid Games. W tym okresie spółka wypracowała zysk netto w wysokości 0,12 mln zł. W tym czasie przychody sięgnęły 17,2 mln zł, a EBITDA wyniosła 2,1 mln zł. W samym czerwcu strata netto wyniosła 0,15 mln zł. Przychody ze sprzedaży wyniosły 3,12 mln zł. “Mimo wysokiego poziomu przychodów spółka odnotowała w czerwcu stratę, w wysokości 150 tys. zł. W największym stopniu wpłynęły na to rekordowe inwestycje w płatne pozyskiwanie użytkowników” – czytamy w komunikacie.

Vivid Games jest też w trakcie finalizacji, zapowiedzianej w czerwcu, transakcji zbycia technologii Bidlogic, która wg wcześniejszych deklaracji zarządu, powinna przynieść spółce ok. 5 mln zł zysku oraz znacząco ułatwić spłatę pozostałych rat obligacyjnych i nowe inwestycje. “Reorganizujemy nasze podejście do płatnego pozyskiwania użytkowników.Problemy pod oporem

Chcemy spróbować nowych metod oraz w większym stopniu zaangażować do promocji kanały społecznościowe” – powiedział członek zarządu Piotr Gamracy. Wykres wskazuje, że do zmiany trendu potrzebne byłoby wybicie ponad opór przy 1,33 zł z czym spółka ma problem od dłuższego czasu.

vivid games


W CFD na akcje zagranicznych spółek możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA AKCJE ZAGRANICZNE

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Układ boczny 

Wyniki za II kwartał pokazał wczoraj Mercator Medical. Lider pandemicznej hossy na GPW w tym okresie miał ok. 5 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 113,8 mln zł zysku netto w II kw. 2021 r. oraz 7,6 mln zł zysku netto w I kw. 2022 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 146 mln zł, wobec 535,7 mln zł w II kw. 2021 r. oraz 136,8 mln zł w I kw. 2022 r. Skonsolidowany wynik EBITDA to ok. -12,2 mln zł, wobec 118,4 mln zł w II kw. 2021 r. oraz 16,6 mln zł w I kw. 2022 r.

mercator

NED

“Kolejny kwartał mierzyliśmy się z dużą podażą rękawic na rynku globalnym i presją kosztową. Niestety, wstępne szacunki wskazują, iż nie udało nam się wypracować dodatnich wyników finansowych pomimo wzrostu sprzedaży. Nie widzimy również pozytywnego wpływu na sytuację rynkową ze strony kolejnej fali koronawirusa i konsekwentnej realizacji strategii zero-COVID w Chinach z licznymi lockdownami” – skomentował członek zarządu ds. finansowych Michał Romański, cytowany w komunikacie. Wykres wskazuje na układ boczny i kolejną nieudana próbę wybicia z niego górą.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here