Naga MarketsVivid Games [VVD], Cherrypick Games [CHP] – Gorące spółki dniaProducent gier, spółka Vivid Games poinformowała wczoraj, że wstępnie szacuje, że odnotuje 2,12 mln zł zysku netto za 2020 r., co stanowi 69% realizacji wcześniejszej prognozy. W grudniu firm odnotowała zysk netto zaledwie w wysokości 0,01 mln zł. Wynik netto może zaskakiwać, gdyż przychody ze sprzedaży za rok 2020 spodziewane są na poziomie 28,99 mln zł, co stanowi 149% realizacji prognozy. Prognoza spółki zakładała wypracowanie w 2020 r. 19,04 mln zł przychodów ze sprzedaży i 3,05 mln zł zysku netto. Oczywiście rynek zareagował delikatnym spadkiem na te informacje.

    • Vivid Games nie zrealizował prognozy na 2020 rok
    • Słabszy zysk netto mimo wzrostu przychodów
    • Cherrypick Games nawiązał współpracę z kolejnym podmiotem

Obecnie kurs podlega trendowi spadkowemu z czytelną strukturą. Cena odbija od linii trendu i lokalnego oporu. Przy okazji publikacji szacunków, spółka podała także, że planuje przetestować 10 nowych gier mobilnych w 2021 r. i szacuje, że 4-6 z nich może trafić później do globalnej dystrybucji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ryzyko końca korekty

Spółka nadal też chce podawać comiesięczne szacunki wyników, jednak zrezygnuje z tworzenia rocznej prognozy. Wydaje się być to dobrym krokiem, gdyż wynik mocno odstający od prognozy, może stać się pretekstem do przeceny na notowaniach.

vivid games

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Powrót do trendu?

Inny producent gier z rynku NewConnect, spółka Cherrypick Games, poinformował wczoraj, że zawarł umowę ze spółką Forestlight Games – Pixel Trapps – która obejmuje współpracę w zakresie wspólnego rozwoju projektów mobilnych, w tym również w wersji e-sportowej. Dywersyfikacja działalności w zakresie e-sportu jest jednym z głównych założeń spółki w 2021 roku.

Cherrypick Games jest aktualnie na etapie przygotowywania czterech gier w wersji e-sportowej: Solitaire TriPeaks Blitz!, Touchdown Hero, Golf Solitaire TriPeaks i Golf Hero. Innym tytułem, dedykowanym na platformę Skillz, będzie Baseball Hero. Cherrypick Games oprócz produkcji własnych tytułów, zamierza wydawać gry partnerów zewnętrznych na urządzenia mobilne, z których wybrane będą dostosowane do wymagań platformy Skillz.

cherrypick games

Cherrypick Games docelowo chce działać w modelu, w którym udziały z produkcji gier e-sportowych stanowić będą istotną część przychodów ze sprzedaży spółki. Umowa z Pixel Trapps jest kolejnym punktem w realizacji tej strategii. Spółka czeka także na spłatę kolejnej części zaległego wynagrodzenia od firmy Kuu Hubb. Termin spłaty mija z końcem stycznia. Wykres wygląda coraz bardziej optymistycznie. Po większej korekcie, cena mocniej odbiła, co daje nadzieję na podtrzymanie niemal rocznego trendu wzrostowego.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here