Naga MarketsVivid Games jest jednym z najlepszych polskich developerów gier mobilnych.

vivid

Spółka była najjaśniejszym punktem środowej sesji. Jej akcje drożały momentami nawet o 13% przy bardzo wysokich obrotach. Na wykresie widoczne jest odbicie od czytelnego wsparcia ale także układ coraz niżej położonych kolejnych szczytów. Celem popytu powinien być więc atak na okolice 1,67 zł. Powodem mocnej reakcji wzrostowej były dwie informacje. Po pierwsze, podane wyniki za półrocze. Spółka miała w tym czasie stratę netto w wysokości 0,98 mln zł czyli znacznie mniej niż rok temu. Wzrosły natomiast przychody do poziomu 8,33 mln zł. Wszystko więc zmierza do tego aby zaczęły pojawiać się zyski, ponadto spółka zwiększyła mocno stan kasy na kontach oraz obniża koszty funkcjonowania. Kluczową informację było jednak ujawnienie planów wydawniczych, w IV kwartale pojawi się 7 nowych gier. Spółka chce zwiększyć tempo i wydawać co miesiąc 10-2 mniejsze gry, a rocznie 2-3 większe. Vivid Games planuje wprowadzić na rynek w najbliższych 12 miesiącach co najmniej 20 gier mobilnych, 8 gier na Nintendo Switch oraz 3 tytuły na komputery PC.

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Zobacz również: AB S.A. zaczyna skupować akcje. Kurs w górę o ponad 7% w kierunku 21,50 zł

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku.

biomed

Spółka opublikowała wczoraj raport z wynikami za pierwsze półrocze. Zysk netto wyniósł 0,61 mln zł czyli dwa razy mniej niż przed rokiem. Zysk operacyjny wyniósł 1,98 mln zł wobec 0,3 mln zł zysku rok wcześniej. Przychody ze sprzedaży sięgnęły 18,37 mln zł wobec 14,37 mln zł rok wcześniej. Mamy więc wyraźnie wyższe przychody. Zdaniem spółki, to efekt znaczącego wzrostu sprzedaży czterech leków strategicznych spółki oraz trwały spadek kosztów finansowych. Spółka uważa, że drugie półrocze potwierdzi pozytywne trendy i wyniki mogą być jeszcze lepsze. Cały czas trwa także proces redukowania zadłużenia. Plan zakłada spłatę wszystkich zobowiązań do 2023 roku. Na wykresie trwa konsolidacja po wcześniejszym impulsie, jest to dość pozytywne, że nie dochodzi do realizacji zysków. Możliwe, że po korekcie i kolejnych dobrych informacjach, kurs znowu zacznie rosnąć.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here