Naga MarketsVivid Games S.A. działa na rynku gier od 2006 r. Spółka zajmuje się produkcją gier na smartfony i konsole przenośne.

vivid
źródło xStation 5

Notowania spółki szły w górę o niemal 13% przy zdecydowanie podwyższonych obrotach w trakcie czwartkowej sesji. Powodem zwyżki okazała się publikacja raportu z wynikami za pierwszy kwartał. Raport wypadł całkiem okazale, gdyż strata netto spółki znacząco się zmniejszyła do poziomu 0,67 mln zł czyli o ponad 1 mln zł mniej niż przed rokiem. Wynik w ujęciu EBITDA wykazał zysk w wysokości 0,96 mln zł. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2,68 mln zł wobec 1,37 mln zł rok wcześniej czyli aż o 95% więcej. Zmniejszenie zatrudnienia spowodowało spadek kosztów działalności o 16%. Znacząca reakcja na wykresie może wskazywać zainicjowanie korekty w kierunku linii trendu czy też oporu przy 1,90 zł.

Orbex

Zobacz również: Polimex-Mostostal [PXM] – w szerokim trendzie spadkowym – analiza na zamówienie

AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej.

amrest
źródło xStation 5

Także wynikami za pierwszy kwartał pochwalił się w czwartek Amrest. Spółka odnotowała w tym okresie 3,68 mln euro skonsolidowanego zysku netto wobec 5,12 mln euro zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 17,39 mln euro wobec 11,73 mln euro zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 444,89 mln euro wobec 347,37 mln euro rok wcześniej. Mamy więc wzrost przychodów, który nie przełożył się na wzrost zysków. Na dane rynek zareagował znacząco bo ponad 5% przeceną akcji. Spoglądając na wykres w ujęciu tygodniowym, widać że kurs może próbować wrócić po raz kolejny na dobrze respektowane wsparcie w okolicach 36-37 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here