Naga Markets

Vivid Games: SG Mobile wypowiedział umowy dot. 'Knight Fights 2' i 'The Cash'Warszawa, 10.12.2021 (ISBnews) – Vivid Games otrzymał od SG Mobile LLC, działającej pod nazwą handlową Shori Games, z siedzibą w Mińsku (Białoruś), wypowiedzenie zawartych 17 marca 2020 roku umów wydawniczych gier “Knight Fights 2” oraz “The Cash”, podała spółka. Studio rozważa skierowanie sprawy na drogę sądową.

Umowy te dotyczą wydania na platformach iOS i Android gier “Knight Fights 2” (wydanej na platformie iOS 29 października 2020 oraz na platformie Android w 30 października 2020) oraz “The Cash” (gra znajduje się nadal w produkcji), podała spółka.“Shori Games w wypowiedzeniu umowy dotyczącej ‘Knights Fight 2’ powołuje się na niezgodne z umową rozliczenie kosztów płatnego pozyskiwania użytkowników (user acquisition), brak udzielenia deweloperowi dostępu do informacji o wynikach gry, nie osiągnięcie wymaganej umową liczby pobrań oraz brak zapłaty należnego deweloperowi wynagrodzenia; zaś w wypadku umowy dotyczącej ‘The Cash’ na utratę zaufania do spółki jako wydawcy. Deweloper ponadto podjął techniczne kroki uniemożliwiające dalsze korzystanie przez użytkowników z gry ‘Knights Fight 2′”- czytamy w komunikacie.

Spółka ocenia, że w wypadku umowy dotyczącej “Knights Fight 2” wskazane przez producenta przyczyny rozwiązania nie mają podstaw faktycznych lub prawnych, zaś w wypadku umowy dotyczącej “The Cash” wypowiedzenie pozbawione jest podstaw prawnych. W związku z powyższym, emitent uznaje oba wypowiedzenia umów za nieskuteczne.

“W związku z działaniem producenta emitent zamierza wystąpić wobec niego z roszczeniem o naprawienie szkody wyrządzonej bezpodstawnym umożliwieniem dalszego korzystania z gry ‘Knights Fight 2’ przez użytkowników oraz z roszczeniem o zwrot środków zainwestowanych przez spółkę w rozwój obu tytułów. W wypadku braku zapłaty przez producenta spółka skieruje sprawę na drogę sądową” – czytamy także.

Jednocześnie, spółka rozważa zawarcie z producentem ugody polegającej na przejęciu praw do gry “Knights Fight 2”.

“Gra ‘Knight Fights 2’ pozostaje na koncie wydawniczym spółki do czasu wypracowania przez obie strony wspólnego stanowiska lub uzyskania rozstrzygnięcia sądowego. Gra ‘The Cash’ w związku z nieskutecznym wypowiedzeniem umowy objęta jest udzieloną na rzecz emitenta wyłączną licencją. W związku z powyższym Shori Games nie jest uprawnione do samodzielnego wydania obu gier, zaś w wypadku podjęcia takich prób emitent podejmie stosowne kroki w celu uniemożliwienia takiego działania” – podsumowano w komunikacie.

Vivid Games działa na rynku gier od 2006 r. Spółka zajmuje się produkcją gier na smartfony i konsole przenośne. Dotychczas najważniejszym tytułem w dorobku firmy jest światowy hit “Real Boxing”. Vivid Games zadebiutował w 2016 r. na rynku głównym GPW, przenosząc notowania z NewConnect.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw benefit | kurs akcji xtb | akcje jsw | notowania gpw | pgnig akcje cena | cena akcji enea | długoterminowa prognoza kursu dolara |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here