Naga MarketsVivid Games opublikowało wczoraj raport z którego wynika, iż według wstępnych danych, w I półroczu 2018 r. spółka osiągnęła ok. 2,88 mln zł skonsolidowanej straty netto przy przychodach ze sprzedaży ok. 3,69 mln zł i kosztach działalności operacyjnej 10,34 mln zł.

“Odpowiednio: jednostkowa strata wyniesie ok. 6,25 mln zł oraz jednostkowe przychody ze sprzedaży 3,69 mln zł i koszty działalności operacyjnej 14,6 mln zł” – czytamy w komunikacie. “W związku z zatwierdzonym już wynikiem za 2016 rok, korekta podatku dochodowego od osób prawnych za 2016 rok (wynik kontroli UCS w Toruniu […]) w wysokości 661,7 tys. zł (podatek + odsetki) została wykazana poprzez zmniejszenie kapitału zapasowego w 2018 roku, bez wpływu na wynik bieżącego roku 2018. W związku z powyższym zatwierdzone sprawozdanie finansowe oraz raport emitenta za rok 2016 nie będą korygowane” – czytamy dalej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka poinformowała również, że w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym za I półrocze 2018 r. znajdzie się także informacja dotycząca korekty błędu poprzednich okresów w zakresie ujęcia w 2017 roku realizacji instrumentu dłużnego (tzw. opcja Gizy).

Vivid Games podjął również uchwałę w przedmiocie strategii działalności na rok 2018 i kolejne lata. Wśród jej kluczowych założeń znajdują się m.in.:

  1. Publikacja gier mobilnych F2P z segmentu mid-core,
  2. Rozpoczęcie publikacji gier mobilnych F2P z segmentu hyper-casual,
  3. Intensyfikacja działań marketingowych,
  4. Rozwój kluczowych wewnętrznych technologii,
  5. Maksymalizacja metryk monetyzacyjnych”

“Pozostajemy w segmencie gier mid-core, równocześnie rozpoczynając program gier hyper-casual, które cieszą się coraz większą popularnością. Planujemy wydawanie 2-3 gier wysokiej jakości z segmentu mid-core oraz dużej ilości gier hyper-casual każdego roku. Będziemy również zwiększać nakłady na bezpośredni marketing najlepszych gier z portfolio oraz skupiać się na optymalizacji metryk użytkowych i monetyzacyjnych. Dzięki dwóm filarom będziemy w stanie czerpać wysokie przychody zarówno z wyświetlania reklam – dzięki dużej skali pobrań, jak również z mikropłatności tytułów mid-core” – powiedział prezes Remigiusz Kościelny, cytowany w materiale.

Pomimo spadkowej luki otwarcia, o poranku wycena akcji spółki rośnie już o ponad 7%.

Vivid Games jest jednym z najlepszych polskich developerów gier mobilnych. Dotychczas najważniejszym tytułem w dorobku firmy jest światowy hit “Real Boxing”, który jest najlepszą serią bokserską dostępną na platformach mobilnych. Od 2012 roku Spółka była notowana na rynku NewConnect (NC30 index), a we wrześniu 2016 roku notowania przeniesione zostały na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Grupę kapitałową Vivid Games S.A. tworzą oprócz Emitenta trzy Spółki zależne, których działalność pełni funkcje wspierające.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKomentarz walutowy – dzień banków centralnych
Następny artykułLW Bogdanka: EBITDA w II kw. 2018 r. w górę, akcje zyskują
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here