Naga Markets

Vivid Games oczekuje wyższej dochodowości w kolejnych miesiącachWarszawa, 13.09.2022 (ISBnews) – Vivid Games realizuje działania, które powinny w istotny sposób zwiększyć dochodowość portfolio w kolejnych miesiącach, podała spółka. Liczy, że zamknięcie układu i konsekwentna realizacja strategii maksymalizacji przychodów z “Real Boxing 2” i “Eroblast” zapewnią jej dobre otwarcie 2023 r.

“Zbycie Bidlogic daje nam możliwość przedterminowego rozliczenia obligacji. Nie chcemy jednak poprzestać na minimalizacji zobowiązań. Zależy nam przede wszystkim na rozwoju. Konsekwentnie dążymy do tego, by nasze kluczowe marki – ‘Real Boxing 2’ i ‘Eroblast’ – osiągnęły strategiczne poziomy przychodów. Pozytywne efekty strategii UA są widoczne w pierwszych danych za wrzesień. Spodziewamy się, że mimo pogorszenia globalnej koniunktury tendencja ta utrzyma się także w ostatnim kwartale” – powiedział prezes Jarosław Wojczakowski, cytowany w komunikacie.

“Istotnie przyspieszamy też rozwój ‘Eroblast’. Widzimy, jak duży potencjał ma ten tytuł. Zrezygnowaliśmy z łączącej nas umowy z zewnętrznym developerem na rzecz rozwoju wewnętrznego zespołu. Zapewni to wzrost, zarówno tempa prac i kolejnych aktualizacji, jak i przede wszystkim dochodowości tytułu, o nawet kilkadziesiąt procent w kolejnych miesiącach. Rozpoczynamy też rozbudowę uniwersum ‘Eroblast’ o re-skiny, wpisujące się w oczekiwania graczy. Pierwsze testy już ruszyły. Czekamy na wyniki i podejmiemy decyzję, które z pomysłów warto rozwinąć” – dodał prezes.

Plany na dalszy rozwój ma również zespół “Real Boxing 2”. Spółka podkreśla, że po nieco słabszych dla całej branży wakacjach widać odbicie.

“Lipiec i sierpień były poniżej naszych oczekiwań, jeśli chodzi o przychody i efektywność kampanii UA. W ostatnich dniach sierpnia sytuacja zaczęła wracać na stare tory, a pierwsze dane z września wskazują, że tendencja ta powinna się utrzymać” – powiedział product owner “Real Boxing” Bartosz Biniecki.

“W planach na kolejne tygodnie mamy zarówno, bardzo pożądane przez graczy, aktualizacje typu live ops, jak i uruchomienie zupełnie nowych kampanii UA, wykorzystujących odświeżone wizualizacje i wideo, kierowane przede wszystkim do użytkowników Facebooka. Rozpoznajemy też zupełnie nowe możliwości wykorzystania lub wzbogacenia naszej marki” – wymienił Biniecki.

Vivid Games podał wcześniej, że – według wstępnych danych – miał w sierpniu 0,35 mln zł straty netto, przy przychodach 3,13 mln zł.

Narastająco za pierwsze osiem miesięcy 2022 roku przychody ze sprzedaży wyniosły 23,93 mln zł, spółka osiągnęła wynik brutto na poziomie -0,52 mln zł i wynik netto na poziomie -0,45 mln zł, a EBITDA na poziomie 2,2 mln zł.

XTB

Vivid Games działa na rynku gier od 2006 r. Spółka zajmuje się produkcją gier na smartfony i konsole przenośne. Dotychczas najważniejszym tytułem w dorobku firmy jest światowy hit “Real Boxing”. Vivid Games zadebiutował w 2016 r. na rynku głównym GPW, przenosząc notowania z NewConnect.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw wirtualna polska | mercator akcje | biomed kurs | jen pln | fale elliotta | średni kurs jena | kurs złotego |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułAkcje typu value VS Spółki dywidendowe z potencjałem. Które mocniej przyciągają inwestorów?
Następny artykułSpółka Trakcji ma umowę na przebudowę rozdzielni na Litwie za 51,9 mln euro netto
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here