Naga MarketsVivid Games odnotował 1,01 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. 2020 r. wobec 0,66 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Vivid Games podsumowuje swoje wyniki kwartalne

Zysk operacyjny wyniósł 1,09 mln zł wobec 0,42 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk EBITDA wyniósł 2,22 mln zł, wobec 0,96 mln zł rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 6,37 mln zł w I kw. 2020 r. wobec 4,15 mln zł rok wcześniej.

“W raportowanym kwartale osiągnęliśmy znacząco wyższe przychody ze sprzedaży, był to trzeci kwartał z rzędu w którym osiągnęliśmy zysk netto. W tym okresie podpisaliśmy ważne umowy wydawnicze, m.in Knights Fight 2, rozpoczęliśmy działania marketingowe UA na dużą skalę, jak również pracowaliśmy intensywnie nad ulepszeniami najważniejszych gier w portfolio równolegle testując nowe koncepty gier. Utrzymujące się dobre wyniki, jak również dodatkowe wpływy gotówki, m.in. ze sprzedaży platformy Quasu istotnie zmieniły naszą sytuację. Jesteśmy obecnie w stabilnym położeniu z dalszą realną perspektywą wzrostu m.in. dzięki premierom nowych gier na platformach mobilnych oraz na platformie Nintendo Switch i PC w drugiej połowie roku. Spłata obligacji w ramach procedowanego obecnie w sądzie przyspieszonego postępowania układowego, przewidującego rozłożenie zadłużenia na 12 kwartalnych rat nie jest zagrożona” – czytamy w liście zarządu do akcjonariuszy.

Te artykuły również Cię zainteresują

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I kw. 2020 r. wyniósł 1,01 mln zł wobec 0,66 mln zł straty rok wcześniej.

Vivid Games działa na rynku gier od 2006 r. Spółka zajmuje się produkcją gier na smartfony i konsole przenośne. Dotychczas najważniejszym tytułem w dorobku firmy jest światowy hit “Real Boxing”. Vivid Games zadebiutował w 2016 r. na rynku głównym GPW, przenosząc notowania z NewConnect.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here