Naga Markets

Vivid Games ma umowę sprzedaży systemu Bidlogic; po rozliczeniach uzyska 4,55 mln złWarszawa, 01.09.2022 (ISBnews) – Vivid Games zawarł umowę sprzedaży technologii Bidlogic na rzecz Publishers Revenue Optimization z Wrocławia, działającej pod marką optAd360, podało Vivid Games. Ostateczna łączna kwota transakcji to 9 mln zł, przy czym po rozliczeniach z pomysłodawcą Bidlogic w spółce zostanie 4,55 mln zł.

“Zgodnie z ww. umową kupujący nabył pełne prawa do technologii Bidlogic wraz ze wszystkimi jej elementami za łączną cenę równą 9 mln zł netto, która zostanie zapłacona w trzech transzach, przy czym większość, tj. 7 mln zł netto, zostanie zapłacona w dniu zawarcia umowy sprzedaży. Transza druga, w wysokości 1,5 mln zł netto, zostanie zapłacona przez kupującego do 31 stycznia 2023 r., a trzecia, w kwocie 0,5 mln zł netto, do 31 stycznia 2024 r.” – czytamy w komunikacie.Zgodnie z zawartą wcześniej umową z założycielem projektu Bidlogic spółka zobowiązana jest do zapłaty na jego rzecz wynagrodzenia w wysokości 49,5% ceny sprzedaży, tj. w łącznej kwocie 4 455 tys. zł netto, podkreślono.

“Transakcja wzmocni pozycję spółki i zapewni jej większą stabilność finansową. Po odliczeniu kosztów poniesionych inwestycji, przyniesie spółce zysk netto na poziomie około 4,2 mln zł, zaksięgowany na dzień transakcji, co bezpośrednio przełoży się na wynik finansowy za ten rok. Z punktu widzenia cashflow, we wrześniu wpłynie do nas 3,53 mln zł z pierwszej transzy, kolejne zaplanowane są na styczeń 2023 i styczeń 2024 r.” – powiedział CEO Vivid Games Jarosław Wojczakowski, cytowany w komunikacie.

“Środki pozyskane z transakcji powinny pozwolić nam jeszcze w tym roku, przedterminowo spłacić wszystkie pozostałe raty obligacji, a co za tym idzie, zamknąć układ. Po spłacie obligacji, niedawnych odpisach amortyzacyjnych oraz spodziewanym, znaczącym zysku netto spółka wejdzie w 2023 rok z dobrej pozycji umożliwiającej dalszy rozwój” – dodał prezes.

Spółka zapowiedziała, że rozważy w kolejnych miesiącach przedterminową spłatę pozostałych rat wynikających z zatwierdzonego w dniu 5 listopada 2020 układu, w przyspieszonym postępowaniu układowym dotyczącym spółki. Najbliższa, ósma, rata układowa zostanie spłacona w terminie wynikającym z harmonogramu, tj. 21 września 2022 r.

Wcześniej spółka zwołała nadzwyczajne walne zgromadzenie na 28 września. Akcjonariusze zdecydują wówczas o upoważnieniu zarządu do zbycia systemu Bidlogic.

1 sierpnia Vivid Games zawarł aneks do wstępnego porozumienia (term sheet) dotyczącego kluczowych warunków sprzedaży przez spółkę technologii Bidlogic – w związku z wydłużeniem procesu due diligence strony postanowiły o wydłużeniu okresu poprzedzającego zawarcie umowy zbycia i postanowiły, że umowa może zostać zawarta do końca września.

XTB

W czerwcu Vivid Games podał, że zawarł wstępne porozumienie (term sheet) z polską spółką działającą w branży reklamowej dotyczące kluczowych warunków sprzedaży technologii Bidlogic za 10 mln zł. Zgodnie z ustalonym wówczas z kupującym harmonogramem umowa sprzedaży zostanie zawarta do 31 lipca 2022 r.

Vivid Games działa na rynku gier od 2006 r. Spółka zajmuje się produkcją gier na smartfony i konsole przenośne. Dotychczas najważniejszym tytułem w dorobku firmy jest światowy hit “Real Boxing”. Vivid Games zadebiutował w 2016 r. na rynku głównym GPW, przenosząc notowania z NewConnect.

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here