Naga MarketsEmmanuel Macron nowym prezydentem Francji

Chociaż oficjalne wyniki francuskich wyborów zostaną opublikowane dopiero 9 maja, to z exit polls wynika jasno, że nowym prezydentem Francji został Emmanuel Macron, który definitywnie pokonał Marie Le Pan. Zgodnie z oczekiwaniami analityków europejska waluta reagowała umocnieniem, rozrysowując półroczne maksima.


EUR/USD testuje 1.10, ale…

Notowania Eurodolara otwierały się w poniedziałek z luką wzrostową w zakresie kilkunastu pipsów, testując opór 1.1000 i poziomy obserwowane ostatni raz w listopadzie 2016. Do domknięcia luki doszło jednak bardzo szybko i cena w momencie pisania artykułu osuwała się o kilkadziesiąt punktów:

Te artykuły również Cię zainteresują
EUR/USD M5 – reakcja rynków na francuskie wybory

W szerszym ujęciu (D1) widzimy jednak, że notowania tworzyły popytowego pin bara nad istotnym mierzeniem Fibonacciego (61,8%). Może to być baza do próby odbicia i utrzymania się nad okrągłym pułapem 1.10:

Najwyższe poziomy od kwietnia-maja zeszłego roku testował również Eurojen, który odbijał od poziomu 125.00. Cena pokonała dodatkowo 78,6% zniesienia Fibonacciego, maksima z końcówki 2016 oraz okrągłą strefę 124.00:

EUR/JPY D1

Ponad 64% głosów dla Macrona

Do godziny 22:00 komisje wyborcze we Francji podliczyły 40 milionów głosów – ponad 64% z nich popierało kandydaturę Emmanuela Macrona zapewniając mu zwycięstwo we francuskich wyborach. Wyniki pokryły się z rezultatami ankiety, którą dla naszych Czytelników przeprowadziliśmy na Twitterze:

Zdaniem Goldman Sachs, zwycięstwo centrowego polityka było już wyceniane przez rynki od pierwszej tury głosowania, w związku z czym dzisiejsza informacja nie przełożyła się na silniejsze ruchy.

Źródło: Google

Przemysław Kwiecień z X-Trade Brokers odpowiada na pytanie, co wybór Macrona oznacza dla Francji: “Ulgę, ale niewielką. Prawdziwą ulgę inwestorzy poczuli dwa tygodnie temu, kiedy nie spełnił się czarny scenariusz drugiej rundy z udziałem Le Pen i komunisty Melenchona. Rynki zawsze starają się możliwie najlepiej wycenić przyszłość i pomimo sceptycyzmu wobec sondaży po wpadkach z 2016 roku, przewaga Macrona rzędu 24 punktów procentowych w ostatnim badaniu sprawiła, że inwestorzy przygotowali swoje portfele inwestycyjne na wybór Macrona.”

“Wielkiego świętowania zatem nie będzie i rynki szybko zajmą się kolejnymi tematami. Być może nastroje po kilku bardzo dobrych tygodniach nawet niedługo się pogorszą, gdyż czerwiec był statystycznie najgorszym miesiącem dla giełd w ciągu ostatnich 10 lat.” – dodaje P. Kwiecień.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here