Naga MarketsNowa wersja kodu Casper, czyli planowana zmiana sposobu, w jaki sieć ethereum osiąga konsensus, została opublikowana dla szerszej publiczności. Danny Ryan, twórca Casper FFG (Friendly Gadget Finality), opublikował w serwisie GitHub wersję  0.1.


Vitalik Buterin, który stworzył Ethereum, nazwał aktualizację Casper na konferencji w Toronto „jednym z bardziej radosnych doświadczeń w Ethereum“.

Casper zmieni oprogramowanie ethereum, będzie to połączenie dowodu pracy (Proof of work) – rozwiązanie energochłonne, tak jak do tej pory – i Proof of stake (stacking). Na początku Casper zachowa protokół PoW, aby wykonać większość pracy, natomiast PoS będzie używany okresowo. Do wydobywania ethereum potrzeba stworzenia tzw. „węzła”, w tym celu trzeba będzie posiadać w portfelu 1500 etherów co oznacza ponad 1 milion dolarów po obecnym kursie.

Ethereum wykres D1

Ostatecznie cały system przejdzie na pełny PoS, z obniżoną minimalną stawką, nie ma jednak oficjalnego harmonogramu przejścia. Na razie pierwszy etap Caspera musi przejść audyt a ponieważ nie będzie on kompatybilny z wcześniejszymi wersjami ethereum, sieć przejdzie hard fork (podział).

“Ponieważ elementy całej układanki zbliżają się do końca, będę sygnalizował, że nadszedł czas na hardfork.” – dodał RyanConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here