Naga Marketsvitalik buterinWspółzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, twierdzi, że obecny kryzys gospodarczy bardzo różni się od globalnego kryzysu finansowego z 2008 r., w wyniku którego wyłonił się bitcoin. Dodaje, że społeczność kryptowalut musi teraz odpowiednio dostosować swoje myślenie do nowej sytuacji.

  • Vitalik Buterin uważa, że społeczność kryptowalut musi znacznie zmienić swoje myślenie.
  • Dopatruje w kryzysie szansy dla Ethereum.

Vitalik Buterin apeluje do społeczności BTC

Współzałożyciel Ethereum (ETH) uważa, że obecny kryzys znacznie różni się od tego z 2008 r. Dlatego też zakwestionował idee, że to dodruk walut fiat napędza dziś kurs bitcoina.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tak, drukarka pieniędzy poszła w ruch. Ale to stosunkowo niewielka część tego, co się dzieje – podkreślił.

invest

Kryptowaluty ostatecznie były bardzo skorelowane z szerszymi trendami gospodarczymi. Nie oznacza to, że nie chronią przed innymi rzeczami (np. barierami politycznym/ingerencją [władz]) – dodał.

Dodał, że najwyższy czas, aby społeczność cyfrowych walut wyszła poza pewne schematy myślenia. Przywołał tu tweet Changpenga Zhao, dyrektora generalnego Binance, który uważa, że dziś posiadanie „bitcoina to pokojowy protest”.

Potrzeba reformy świata

Uważa on więc, że dziś nie chodzi już tylko o zmianę systemu finansowego, ale szerszy kontekst. Buterin dodaje, że istnieje wiele kategorii aplikacji opartych na Ethereum i innych sieciach, które wykraczają poza finanse.

Zdecentralizowane publikowanie [treści] i komunikacja odporna na cenzurę, zdecentralizowane sieci społecznościowe, zarządzanie, DAO – wyliczał.

Współzałożyciel Ethereum powtórzył, że stare idee są teraz niszczone, a społeczność musi zaakceptować tę nową rzeczywistość.

Lata 2016–2020 to okres ideologicznej reorganizacji – powiedział Buterin. – Wiele starych ideologii i związków umiera i powstaje wiele nowych. Wzgórza i doliny na polach bitewnych się zmieniają. Przestrzeń kryptowalut musi być uważnie obserwowana i dostosowywana do nowych realiów – dodał.

Innymi słowy widzi chyba w obecnym kryzysie szansę dla Ethereum – platformy, która może stać się fundamentem wielu zdecentralizowanych rozwiązań.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here