Naga MarketsVitalik ButerinVitalik Buterin, współzałożyciel Ethereum (ETH) oraz kluczowi deweloperzy ETH, Justin Drake i Martin Swende ujawnili w Reddit AMA skład swoich cyfrowych aktywów.

“Zeznania” odnośnie zawartości portfeli pojawiły się kilka dni po tym, jak programista Ethereum Afri Schoedon zakończył działalność w mediach społecznościowych z powodu nieporozumień ze społecznością i prowadzeniem projektu.

W portfelu Buterina także Bitcoin i inne kryptowaluty

Jak się okazuje, że Vitalik Buterin posiada głównie Ethereum, jednakże w skład jego portfela wchodzi także kilka innych kryptowalut. W wątku na Reddit oświadczył, że jest właścicielem Bitcoinów (BTC), Bitcoin Cash (BCH), DogeCoin (DOGE) i ZCash (ZEC) w mniej niż 10% swoich zasobów ETH. Biorąc pod uwagę, że Buterin ma 50 milionów dolarów w ETH, aktywa te są dość znaczące.

Buterin jest również właścicielem OmiseGo (OMG), Kyber Network (KBC), Maker (MKR) i Augur (REP), znowu, w mniej niż 10% udziałów w ETH.

Justin Drake ujawnił, że 99% jego zasobów reprezentuje ETH i nie jest powiązany z żadnym innym projektem kryptograficznym. Wykorzystuje również swoje aktywa ETH poprzez inwestowanie w Maker. Drake otrzymuje wynagrodzenie w ETH za pracę w Fundacji Ethereum.

Z kolei Swende oświadczył, że wynagrodzenie otrzymuje w euro, ale posiada w swoim portfelu głównie ETH. Jego niewielką część stanowi Bitcoin (BTC). Nie angażuje się również w projekty poboczne i nie pobiera autorskich prowizji.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Przejrzystość Fundacji Ethereum

Użytkownicy Reddit okazali zainteresowanie całkowitą przejrzystością Fundacji Ethereum w czasie, gdy projekt znajduje się na rozdrożu i spotyka się z poważną konkurencją. Następnym kamieniem milowym dla sieci Ethereum będzie hard fork Konstantynopol.

Zobacz również: UK zawnioskuje o przesunięcie ostatecznego terminu rozwodu?

Fundacja jest tylko jednym z podmiotów rozwijających ekosystem wraz z innymi projektami, w tym ConsenSys, Parity Tech i Geth. 

Jednak to fundacja stoi za ulepszeniami sieci i często jest postrzegana jako źródło władzy, pomimo zaprzeczeń mówiących o tym, że Ethereum jest zdecentralizowaną, oddolną organizacją.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here